У міськраді пояснили, кому з  ВПО автоматично продовжать виплати

грощщ

Виплату допомоги на проживання всім вимушеним переселенцям, яким вона була призначена до 1 лютого, автоматично продовжено до 1 березня. Ще 6 місяців виплати на проживання отримуватимуть такі категорії ВПО: пенсіонери, у яких  на 01 січня 2024 року розмір пенсії  не перевищує  9 444 грн; люди із інвалідністю I чи II групи, діти із інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворі діти; діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа віком до 23 років, а також батьки-вихователі та прийомні батьки.
Інші категорії ВПО зможуть претендувати на продовження виплат із 1 березня після подачі нової заяви. Умовою для отримання допомоги є матеріальний стан сім’ї. Розмір доходу на особу не повинен перевищувати 9 444 грн. Також право  на подовження виплат мають:
-  родини ВПО, де є непрацююча особа працездатного віку, яка доглядає за дитиною віком до 14 років, або якщо в сім’ї виховується троє і більше дітей віком до 18 років. І така родина проживає в зоні активних чи можливих бойових дій. Родини з дітьми до 14 років, які проживають в умовно безпечних регіонах України, але у дитсадках та/або у школах, що розташовані на території територіальної громади, на якій проживає така сім’я, відсутні місця у закладі або навчання проводиться онлайн (повністю або частково);
-  родини, де один із членів сім’ї доглядає за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особою, яка досягла 80-річного віку, або за тяжкохворою дитиною;
-  малолітні діти, які прибули без супроводу батьків;
-  вагітні жінки (починаючи з 30 тижня вагітності).
«Також умова для отримання допомоги в сім’ях, де є працездатні особи, – їхнє працевлаштування або реєстрація ФОП чи отримання допомоги на здобуття економічної самостійності, отримання ваучера на навчання. А ще наявність у складі сім’ї дітей віком до 14 років. Допомогу також зможе отримувати родина, в якій непрацююча працездатна особа на дату звернення зареєструвалась у центрі зайнятості як безробітна або як така, що шукає роботу, але ще не працевлаштувалась; сім’ї з дітьми, які навчаються в школі чи виші. Однак, якщо після призначення допомоги на додаткові 6 місяців працездатний непрацюючий член родини, який не доглядає за дітьми чи особами з інвалідністю, не сприятиме своїй зайнятості, то виплату допомоги буде припинено. Подавати заяви на отримання згаданої допомоги можна буде в управлінні соціального захисту за місцем мешкання», — пояснила під час брифінгу 6 лютого начальниця відділу прийому громадян по Новокодацькому району Правобережного управління соціального захисту населення ДМР Наталія Прокопенко.

photo_2024-02-06_12-33-51(1)