У місті Дніпро працює штаб допомоги Соборної адміністрації, куди можуть звертатися мешканці, майно яких постраждало через ракетний обстріл 1 липня

o_1i1mqtm0u1prv4q16sg1n0ovfv4s

Уночі проти 1 липня Дніпро знову був під ворожими ракетними атаками. Постраждали багатоквартирні будинки комунальної власності, ОСББ/ЖБК та доми приватного сектору. Для тих, чиє житло понівечене через ворожий терор, працює державна програма «єВідновлення». Подати заявку можна онлайн – через портал «Дія». Там слід описати руйнування та прикріпити документи, повідомляє Горсовет з посиланням на ДМР.

Для постраждалих організовано штаб допомоги адміністрації Соборного району. Він працює у школі № 140 (вул. Мандриківська, 151) з 09:00 до 18:00.

«У штабі людей проконсультують, які документи потрібно надати для отримання державної компенсації за програмою «єВідновлення». Також там можна отримати бланк-заяву на проведення комісійного обстеження пошкоджених будівель, споруд, після якого складається відповідний акт. Усіх проконсультують, нададуть необхідну інформацію щодо подальших поетапних дій. Можна звертатися і безпосередньо до адміністрації Соборного району за адресою: площа Шевченка, 7 чи телефоном 068-55-73-419. На зараз відомо про пошкодження 41 будинку приватного сектору. Характер ушкоджень: вікна, двері, дах», — сказав заступник голови Соборної адміністрації Дніпровської міськради Василь Ісак.

Через ворожий обстріл у місті ще постраждали 25 будинки комунальної власності та ОСББ/ЖБК.

«На даний час постраждало до 10 будинків комунальної власності. Там ушкоджено близько 150 вікон і 1 покрівля. Із 7 ранку бригади комунального підприємства «Жилсервіс-5» затягують плівкою вибиті вікна. На кожному будинку вивісили оголошення з номером телефону: 067-290-91-39, за яким мешканці можуть звертатися щодо вибитих вікон. Далі бригада робитиме заміри для встановлення нових вікон. Для мешканців це цілком безкоштовно», — розповів директор департаменту житлового господарства Дніпровської міської ради Сергій Файфер.

Щодо будинків ОСББ: «Наразі відомо про 15 будинків ОСББ/ЖБК, які отримали пошкодження. Попередньо відомо до 170 вибитих вікон. Розуміємо, що ця цифра може збільшитися, бо люди можуть бути не в своїх оселях. Звертаємося до мешканців: передивіться свої вікна. Якщо є ушкодження, зверніться до голів правління, які потім передадуть нам усю інформацію. Голови правління мають перевірити і покрівлі будинку на пошкодження», — зазначив начальник організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міської ради Владислав Макарець.

Також за допомогою у разі, якщо ваш будинок ОСББ/ЖБК зазнав ушкоджень внаслідок ракетного обстрілу, можна звернутись до департаменту з питань самоорганізації населення за телефоном: 0633409477.

Також через ракетний обстріл постраждали школа і садок, у яких вибито 178 вікон. Це найбільші пошкодження, які зазнали заклади освіти за час війни.

«На сьогодні у школі пошкоджено 167 вікон, 11 кабінетних дверей. На вхідних дверях вирвано замок. Є склопакети, які цілком вигнуті з рамами. Добре, що в стінах нема пошкоджень. На момент події у закладі був сторож і охоронець в укритті. На щастя, з ними все добре. Зараз своїми силами прибираємо вибите скло. Нам допомагають працівники закладу освіти, що поруч. У школі вже були представники техвідділу департаменту гуманітарної політики міської ради. Вони мають уже всю інформацію про пошкодження», — додає керівниця школи № 140 Наталія Григорівна.