«У нього була надважка доля, але він творив. Розвивав українську культуру попри заборони», — дніпрянка про Тараса Шевченка

photo_2024-03-08_11-18-36 (3)

Дніпрянці Софії шістнадцять років. Вона взяла участь у концерті, присвяченому дню народження Тараса Шевченка.

«Ми з колективом «Маестро» заспівали декілька українських пісень. Нині мені важливо показувати свою українську ідентичність і такі заходи — класна нагода. Біографію Кобзаря почала досліджувати після того, як  почала брати участь у шкільних олімпіадах. А вони були названі на честь Тараса Григоровича. У нього була надважка доля, але він творив. Розвивав українську культуру попри заборони», — розповіла дівчина.

Поряд із одним з найбільших у світі пам'ятників письменнику декламували  і найвідоміші твори поета, грали музики. «Задоволення грати сьогодні тут. Біля величного Кобзаря. Адже треба просувати нашу культуру, бо за це борються наші захисники та захисниці», — каже Роман Корсаков, заступник директора КЗК «Арттериторія» ДМР.

Під час всієї акції на пам'ятнику Кобзареві сиділи голуби. Мабуть, теж заслухалися мелодійних українських пісень та шевченківських віршів.

Такий захід  на честь дня народження Т. Г. Шевченка в Дніпрі уже традиція. «Тільки-но парк Шевченка став на баланс КП «Міська інфраструктура», вирішили проводити такі святкування. Тим паче — тут є памʼятник поетові, один з найвищих у світі. Сьогодні у руці Кобзар тримає 18-метровий український прапор, прикрасили також і постамент — вишиванкою.  Шевченко — один з найвідоміших на весь світ поетів, що боровся за українську націю. Ми повинні це памʼятати, особливо під час повномасштабного вторгнення рф», — підсумував Олексій Тесля, директор КП «Міська інфраструктура» ДМР.