У школах Дніпра пройшла пам’ятна акція «Герої не вмирають»

o_1hn3fifl51gtaton1ds01k0q7oo2qm

Шестикласниця Каріна Мережко також взяла участь у міській акції пам’яті «Герої не вмирають». У її 44-й школі розпочали із загальнонаціональної хвилини мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії рф проти України. Заспівали Гімн.

Про це повідомляє міська влада Дніпра.

«Ще ми прикріпили янголів пам’яті (#янголипам'яті) до фотографій розстріляних Героїв Майдану. Нам розповіли про ці події, бо мені тоді було три роки. Далі ще дізнаватимуся детальніше. Бо після цього тематичного уроку стало цікаво. Вважаю, що ці молоді люди розуміли, що йдуть на смерть, аби бути вільними й жити у незалежній Україні», — ділиться школярка.

Також на меморіальній локації школярі написали  слова подяки героям.

«Символ янгола на цій акції — нагадування, що герої пішли на смерть, аби ми зараз жили в Україні.  А ще, що вони живуть у наших серцях», — каже учителька молодших класів СШ №44 Катерина Іваненко.

Також школярам провели екскурсію шкільним музеєм історії. Там поєднані експонати сучасної війни та Другої світової. Розміщені фотографії випускників, які воюють, та загиблих. На одній зі стін — маскувальна сітка. На ній — портрети працівників школи, які загинули під час двох війн.

Зупинились на експонатах, присвячених подіям Революції Гідності.

«Збирали по частинках експонати. Тут є шматок російського прапора, розірваного на Майдані на знак протесту проти свавілля влади, міліцейська бита. Вони всі з місця подій», — розповіла вчителька української мови, педагогиня-організаторка Вікторія Столяренко.

Ця шкільна експозиція стала переможцем Міського конкурсу-огляду музеїв при закладах загальної середньої освіти за напрямом «Історичний музей».

«За підтримки департаменту гуманітарної політики цьогоріч буде тут реекспозиція й його значно оновлять», — каже  заступниця начальника управління освіти департаменту гуманітарної політики ДМР Олена Яковенко. Вона сьогодні чергова по місту.

«Міська акція «Герої не вмирають» пройшла по всіх навчальних закладах Дніпра. Саме цей день десять років тому — отой потужний поштовх до боротьби. Так, Україна була незалежною, але завдяки цим людям ми почали розуміти свою культуру, історію. Про це треба пам'ятати. І треба, щоб це розуміли наші діти — наше майбутнє».

Перевірила чергова і шкільне укриття.

«Воно розраховане на 900 осіб. Є місця для сидіння, вбиральні, вогнегасники, шанцевий інструмент. Є аптечка. Доступ до Wi-Fi», — доповіла  директорка школи № 44 Юлія Корусевич.

«Тут є все необхідне для перебування дітей під час повітряної тривоги. Ба більше, тут про всяк випадок підготувались й до проведення акції на честь Героїв Майдану. За умови, що треба було б перейти в укриття. Побаченим задоволена», — підсумувала Олена Яковенко.