У школах Дніпра вдосконалюють меню за порадами батьків: солоні огірки прибрали, а бобові додають до гарніру

o_1hamdf48u1uun7931e0pcli90183

У Дніпрі представили нове шкільне меню, в якому є кебаб з сиром, макарони, овочевий салат та фрукти.Дегустували його під час ранкового шоу на телеканалі «ДНІПРОTV», аби кожен мав змогу побачити зранку, чим сьогодні годуватимуть дітей (https://t.me/dniprotv/51720).

За словами Михайла Торощина, керівника компанії "Олімпіус Консалт", після отриманих зауважень від батьків вони внесли зміни у шкільному меню. Вони відмовились від солоних огірків, хоча вони були передбачені у меню згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 305. Тепер бобові не будуть основним гарніром, а стануть лише доповненням.

«Так, ми дійсно припускались помилок через те, що ми як оті відмінники досконально вивчили постанову Кабміну № 305 і чітко її дотримувались. Наприклад, щодня мають бути овочеві салати, і їх має йти 100 грамів. Щодня мають бути і гарніри – і та квасоля, яка викликала невдоволення батьків, якраз була гарніром. Але завдяки зауваженню батьків, ми стали адаптувати запропоноване Кабміном меню, і тепер квасоля – це доповнення. Прибрати її зовсім ми не можемо, бо бобові мають бути у меню за нормою постанови. Щодо солі, то її вживання має бути обмеженим, аби харчування було корисним та збалансованим для дітей», – прокоментував Михайло Торощин в ефірі шоу «Ранок з ДНІПРОTV».

Щодо салатів, згідно з висловлюванням керівника компанії-постачальника, вони тепер постачаються з заправкою, яка знаходиться в окремому пакетику. У процесі приготування цієї страви не допускається додавати заправку, тому, що відповідно до вимог постанови, салат необхідно заправляти безпосередньо перед вживанням. Це логічно, оскільки заправлений салат може бути вжитий протягом лише двох годин, після чого його не рекомендується споживати.

«Стосовно транспортування. На виробництві всі бокси з їжею проходять шокове охолодження до температури +3 - +5 градусів Цельсія. Далі ці бокси ми поміщаємо в машину, де також зберігається вищезазначена температура. І в школі бокси перебувають під такою ж температурою. Перед подачею дітям кожен бокс розігрівають не у мікрохвильовій печі, а в тепловій шафі. Там їжа нагрівається конвенційно до комфортної температури, а це приблизно понад 60 градусів Цельсія», – додав Михайло Торощин.

Дегустація шкільного меню та обговорення всіх питань від батьків відбуватиметься з понеділка по четвер о 09:00 під час ранкового шоу "ДНІПРОTV".

Також компанія «Олімпіус Консалт» створила гарячу лінію, куди батьки можуть звертатись із скаргами та пропозиціями щодо шкільного меню. Зателефонувати можна за номером 056 755 07 96 або надіслати лист на електронну пошту: [email protected]

Також зв’язатись з компанією можна у соціальних мережах: телеграм та фейсбук.