У Стамбулі підписали угоди про відкриття «зернових коридорів» для України

В Украине спрогнозировали значительное падение урожая зерновых — эксперты

Сьогодні у  Стамбулі за результатами чотиристоронньої зустрічі України, Туреччини, ООН та росії було підписано угоди, за якими буде здійснюватися вивіз зерна та іншого продовольства з портів України.

Про це повідомляє Gorsovet з посиланням на Укрінформ.

Було підписано дві дзеркальні угоди у тристоронньому форматі.

Підпис від України поставив міністр інфраструктури Олександр Кубраков, від ООН - генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, від Туреччини - міністр оборони країни Хулусі Акар.

У такому ж форматі від росії угоду підписав міністр оборони рф сергій шойгу.

Радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк повідомляв, що Україна підписуватиме угоду, не з росією, а з Туреччиною та ООН. росія підписуватиме дзеркальний договір з Туреччиною та ООН. За цією угодою жодного супроводу транспорту російськими кораблями та присутності представників рф в портах України не буде, усі перевірки суден здійснюватимуться спільними групами в водах Туреччини у разі виникнення такої потреби. У разі провокацій буде надаватися негайна військова відповідь.

У Вашингтоні підписання угоди назвали довгоочікуваною подією, але наголосили на необхідності покласти на росію відповідальність за реалізацію цієї угоди.

Раніше ми повідомляли, Мер Дніпра відреагував на скандал з українським паспортом Корбана.

Це вже не жарти з естради: відомий політолог про скандал з паспортом Корбана.