У взаєминах лікаря і пацієнта має бути рівноправ’я – депутатка від «Пропозиції» Павлусенко

pavlusenko-1

Лікарка житомирської лікарні № 2 Лариса Павлусенко під час онлайн-дискусії ПРОпозиціонер и Клубу висловилась щодо зменшення бюрократичного тиску на медиків та встановлення чітких обов’язків і для пацієнтів для уникнення лікарських помилок.

Пропозиціонерка вважає, що пацієнт та лікар перебувають в нерівних умовах, адже останні позбавлені будь-якого захисту. Ті, хто звертаються до них за допомогою, апріорі завжди праві. Хоча пацієнти мали б поділяти відповідальність за власне здоров’я з медиками. За її словами, профілактичні огляди практично зведені нанівець, хворий звертається до лікаря, коли вже не сила терпіти. А той, опинившись в умовах низького технічного та технологічного забезпечення, медзакладу може зробити помилку.

В дискусії прозвучала цифра про те, що Сполучених Штатах Америки проти лікарів щорічно подається до 17 тисяч позовів. А в Україні в 2019 році було всього 133 кримінальні провадження щодо медпрацівників. Але ми намагаємося порівнювати непорівнювані речі. Тому що неможливо порівняти умови праці і її оплату в Сполучених Штатах і Україні. Окрім того, лікар постійно перебуває під тиском. Щоб, приміром, поскаржитись на нього, слід зателефонувати в МОЗ за відповідним номером. А от офіційно подякувати фахівцеві через міністерство вимагає сил і часу. Потрібні чіткі правила взаємин, які будуть регулювати діяльність лікаря і пацієнта, плюс страхова медицина», – заявила депутат і член постійної комісії із соціально-гуманітарних питань Житомирської міськради Лариса Павлусенко.

Вона також звернула увагу на «кадровий голод» в медичній сфері, а також умови пандемії, в яких доводиться працювати. Саме тому партія «Пропозиція» наполягає на проведенні медичної реформи у спосіб, який би приносив конструктив як лікарям, так і пацієнтам.

Подписывайтесь на Горсовет в Facebook