Учні 4 класів складатимуть ДПА: що чекає школярів з 2025 року

image

Школярі 4-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію з 2025-го року. Про це повідомила директорка українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко. За її словами, ДПА складатиметься не тільки з тестування, проте включатиме й усну частину.

Про це керівниця УЦОЯО сказала в інтервʼю Ukrinform TV. Вона зазначила, що аби запустити повноцінну атестацію для четвертокласників потрібно проаналізувати багато факторів. 

"Ми хочемо не тільки тестову частину мати, а ще й усну. Тому що, для людини будь-якого віку, важливо не лише обирати з наданих варіантів відповіді, але фактично самостійно конструювати якусь відповідь, точку зору сформулювати, потім її озвучити і потім ще відповісти на запитання. Ми все це хочемо пропілотувати і за результатами експерименту підкоригувати всі ті матеріали, які ми напрацьовуємо для того, щоб з 2025 року всі заклади освіти мали таке оцінювання для 4-х класів", – сказала Вакуленко.

Вона додала, що 2024 року пройде пілотування ДПА для 4-х класів з української мови та математики, в якому візьме участь дві тисячі школярів. Директорка УЦОЯО зазначила, що після проведення атестації, центру потрібно проаналізувати, наскільки інструменти оцінювання комфортні у використанні закладами освіти. 

За матеріалами OBOZ.UA.