Україна планує збільшити допомогу при народженні до майже 400 тисяч гривень за дитину

ребенок

В Україні протягом останнього десятиліття спостерігається стрімке зниження рівня народжуваності – до 40%. Депутати Верховної Ради вважають, що однією з ключових причин цього явища, окрім війни, є низький рівень державної допомоги при народженні дитини. Тому її запропонували підвищити у 10 разів, – передає «Наше Місто» з посиланням на Верховну Раду України.

Станом на 2024 рік, розмір допомоги становить 41 280 гривень незалежно від кількості дітей у сім’ї. Ця сума не переглядалась з 2014 року, що призвело до її значного знецінення. З того часу по відношенню до долара США ця сума зменшилася майже удвічі.

Для покращення демографічної ситуації у Верховній Раді зареєстровано законопроект № 11072, який пропонує суттєво збільшити розмір допомоги при народженні дитини.

Згідно з законопроектом, допомога буде нараховуватися виходячи з розміру прожиткового мінімуму для дітей до 6 років, установленого на день народження дитини.

Розмір допомоги пропонується встановити наступним чином:

150 розмірів прожиткового мінімуму на першу дитину (на сьогодні це майже 384,5 тис. грн)
100 розмірів прожиткового мінімуму на другу дитину (256,3 тис. грн)
50 розмірів прожиткового мінімуму на третю і кожну наступну дитину (128,2 тис. грн)
Виплата допомоги буде здійснюватися таким чином:

20 розмірів прожиткового мінімуму (51,3 тис. грн) одноразово при народженні дитини
Решта суми допомоги буде виплачуватися протягом наступних 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України

За матеріалами Наше Місто.