Українців каратимуть штрафами за повідомлення в соцмережах про “прильоти“: які суми

прильот

За повідомлення у соцмережах про "прильоти" ворожих ракет українцям готують штрафи. Фото, відео або опис із точним зазначенням місця влучення ракети, розміщені в соцмережах до офіційної інформації про влучення, будуть вважатися кримінальним правопорушенням. І винного покарають за нього або штрафом, або громадськими чи виправними роботами. Причому розмір штрафу може сягати 51 тисячі гривень, а тривалість виправних робіт – до двох років.

Про це пише Судово-юридична газета, передає Gorsovet.

Такий законопроект №8218 готує у Раді група депутатів-"слуг" на чолі з головою партії "Слуга народу" Оленою Шуляк.

За що буде передбачено кримінальну відповідальність?

Кримінальну відповідальність нестимуть громадяни, які опублікували картинку "прильоту" або вказали точно уражений об'єкт у соцмережах. Не секрет, що соцмережі – потужне джерело інформації для ворога, який ретельно моніторить публікації у пошуках найменших відомостей про те, куди і як вдалося поцілити. Природно, що за допомогою відео та словесних описів він зможе зробити висновки і наступного разу так скоригувати свій вогонь, щоби потрапити прямо в ціль.

Тому поширення будь-якої інформації щодо "прильотів" – суворо під забороною. Про це можна буде говорити і писати лише тоді, коли відповідну інформацію опублікують органи влади або військові. Ну, або вона зовсім не буде опублікована ніким, тоді на цю тему взагалі накладається табу.

Які покарання передбачає законопроект за несанкціоноване розголошення такої інформації?

Винуватця можуть оштрафувати. Сума штрафу становить від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тобто мінімальний штраф дорівнюватиме 17 тисячам гривень, максимальний – 51 тисячі.

Звісно, далеко не всі мають такі гроші. Тому законом передбачено й інші види покарань. Зокрема – громадські роботи терміном від 200 до 240 годин. Тобто, якщо працювати як ведеться, по 8 годин на день, то доведеться віддати громадським роботам від 25 до 30 днів роботи.

Найсуворіше покарання за таку провину - виправні роботи на строк до 2 років.

Раніше ми повідомляли, Ворожа ракета С-300 вдарила по газорозподільчому пункту у передмісті Запоріжжя.

У ДТЕК повідомили про плани відключень електрики на Дніпропетровщині у середу