«Умка» хоче до «бабусі»: Сергія Олійника, наглядача від російського злодійського світу, судитимуть у Бабушкінському районному суді Дніпра

Без названия

22 серпня Касаційний кримінальний суд прийняв для злодія в законі «царський підгін» до Дня незалежності: судді задовольнили прохання захисників Сергія Олійника перенести слухання його справи з Печерського суду міста Києва до Бабушкінського районного суду Дніпра.

«У клопотанні сторона захисту наполягає на тому, що зазначене кримінальне провадження надійшло до Печерського районного суду м. Києва з порушенням правил підсудності. Просить направити кримінальне провадження до суду першої інстанції за місцем вчинення злочину, а саме до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська», — цитата з рішення суду.

Епопея з справою Сергія Олійника, включеного РНБО до списку «злодіїв у законі», триває вже два роки. У травні 2021 року його фактично спіймали за ногу при спробі полетіти з країни. Але невдовзі після цього він був випущений під заставу. 27 грудня 2022 року «злодіїв у законі» знову затримали.

Російський злочинний світ

 33333

Умка був коронований у Санкт-Петербурзі у 2014 році. З російського боку «хрещеними батьками» Умки називають пітерських злодіїв Андрія Мірича та Альберта Рудого. Цих особистостей давно називають «шістками ФСБ». Проте, в російському злочинному світі лишилося мало тих, кого не завербували чекісти.

Коронацію Олійника забезпечував його старший товариш — Олександр Петровський (Налекрешвілі, він же — Нарік), який ще на початку своєї злочинної кар’єри був завербований російськими спецслужбами. Тому «ОЗУ Наріка» тісно пов’язане з російським мафіозним світом. Його куратором з Москви є Умар Джабраїлов, який стежить за «кавказькими ОЗУ» в Росії та Україні. Нарік не тільки забезпечував росіянам входження у легальні галузі української економіки, але й обслуговував їх брудні замовлення. Наприклад, резонансне вбивство Щербаня, де дивним чином переплітались інтереси Павла Лазаренка та того самого Джабраїлова, а вирішував проблеми обох саме дніпровський злочинний клан.

222222-768x576

Московський куратор Наріка та Рамзана Кадирова
 

11111

Та сама «дніпропетровська братва»

Після анексії Криму та окупації частини Донбасу «ОЗУ Наріка» разом зі своїми російськими «бізнес-партнерами» забезпечувало контрабанду вугілля, бензину, продуктів, медикаментів, а також наркотрафік через сірі зони. Про це домовлялися на зустрічах у Ростові, про що писала опозиційна «Нова російська газета».

Умка та його люди регулярно виїжджали до Росії, брали участь у багатьох злочинних «івентах». З 2021 року Сергій Олійник змушений підтримувати зв’язок з московськими кураторами онлайн. Проте від «ОЗУ Наріка» до рф як і раніше їздять представники, та й сам кримінальний авторитет покинув Україну після початку повномасштабного російського вторгнення. Тепер зустрічатися з московськими кураторами він вважає зручнішим та безпечнішим у Відні, ніж у Ростові.

Наразі Олійнику пред’явлено підозру за статтею 255-1 Кримінального кодексу (поширення злочинного впливу). У разі підтвердження провини йому загрожує від 12 до 15 років позбавлення волі.

Найбільша інтрига – чи зможе Бабушкінський суд Дніпра розпочати реальну посадку членів російського мафіозного клану? Адже з якихось причин злодій у законі хоче почути вирок Феміди у стінах саме цього закладу.

За матеріалами  49000.