Унікальні операції: лікарі Дніпра рятують бійців від ампутацій

1 (5)

Сильно пошкоджені мʼякі тканини ноги. Зазвичай за таких умов доводиться ампутувати кінцівку. Проте майстерність дніпровських лікарів дозволяє цього уникнути. Серед врятованих – військовий Юрій, повідомляє Gorsovet.

На знімку чітко видно уламок та перелам стегна. Сам уламок маленький за розміром, але через те, що він летить з великою швидкістю, може завдати чималої шкоди військовому, - втрапити у мʼяку тканину та зламати кістку. Упевнений, що кістки Юрія зростуться, мʼякі тканини загояться і нога працюватиме майже як раніше. Але для цього йому доведеться пройти лікування та реабілітацію, яка триватиме близько пів року, - зазначив завідувач травматологічного відділення одного із медичних закладів Дніпра Юрій. 

У минулому врятований боєць Юрій будував мости, а як почалось повномасштабне вторгнення, пішов добровольцем. Ураження отримав під Бахмутом - потрапив під артилерійський вогонь.

Наче по нозі вдарило кувалдою, - так описує перше відчуття військовий. 

У відділенні травматології однієї з лікарень Дніпра робота триває 24/7. Рятують життя як і військовим, так цивільним українцям. 

До нас потрапляють люди з різними пораненнями: верхніх і нижніх кінцівок, огруддя, живота тощо. Ба більше, у нас є відділення хірургії обличчя. Війна триває ще з 2014 року, якраз у той час до нас надходило багато військових з подібними пораненнями. Тож за роки війни ми навчились, як лікувати кожен випадок. Тим паче й у мирному житті до нас надходили мисливці або пересічні містяни з вогнепальними травмами, але, звісно, не в такій кількості, як зараз. Мрію лише про одне, аби ми якнайшвидше перемогли і до нас більше не привозили поранених бійців, нехай усі будуть здорові та повернуться живими та цілими, - зазначив завідувач травматологічного відділення одного із медичних закладів Дніпра Юрій.

3 (13)11 (2)10 (2)7 (11)8 (13)6 (13)5 (12)

Нагадаємо, командир бригади з Дніпропетровщини після важкого поранення під Бахмутом отримав орден.