Унікальний пивзавод у Дніпрі: які таємниці приховує столітня фабрика

unikalnyi-pyvzavod-u-dnipri

У Дніпрі є унікальна будівля, яка є важливою частиною історії міста. Це Пивзавод Боте, побудований у 1890 році. Як працював, де знаходився та які таємниці приховував, – розповість «Наше Місто».

Інноваційне для того часу підприємство пивоваріння знаходилося на розі вулиці Гімнастичної (сучасна вулиця Степана Бандери) та Катерининського проспекту (сучасний проспект Дмитра Яворницького). На заводі варили різноманітні сорти пива, цікаві рецепти привертали увагу і напої пивоварні «Спадкоємці Ф.Ф. Боте» стали добре продаватись за межами губернії. З відкриттям залізничного сполучення – збут пива з тодішнього Катеринослава збільшився у кілька разів.

Завод працював навіть у часи революції та громадянської війни – пиво було таким смачним, що навіть агресивні «совєти» не встояли і не наважились зруйнувати виробництво. Технологію пивоваріння тримали в суворій таємниці.

Фабрика закрилася лише у 1984 році, тобто більше ніж через 100 років роботи.

 У 1990-х будівлю реконструювали та приватизували під магазини та квартири.

У 2011 році було проведено повне опорядження фасадів: штукатурення та фарбування, реставрація декору, відновлення втрачених елементів, заміна вікон та дверей, виконано сучасний декор деяких елементів, втім не можна сказати, що це суттєво вплинуло на загальний стиль будівлі.

За матеріалами Наше Місто.