Університет третього віку влаштовує заняття з черлідингу

photo_2_2024-02-28_15-49-32

Енергійні танці, гарний настрій та помпони. Саме так проходять заняття з черлідингу в Університеті третього віку.

Цей напрям для жінок поважного віку ввели влітку минулого року і з тих пір він користується неабиякою популярністю. Подивитися як проходять заняття та чому навчилися учасниці приїхав директор департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики ДМР Артем Нідєлько, який сьогодні є черговим по місту.

«Коли ми додавали черлідинг у перелік спортивних занять для учасників УТВ, то ми не до кінця були впевнені чи оцінять вони цей напрям. Але запис на заняття пішов дуже активно. І ось зараз у нас проходять тренування по 2 рази на тиждень на 3 локаціях. Вже сформовано 4 групи і загалом черлідингом цікавиться більше 100 учасників УТВ. Я спілкувався з учасницями і вони одноголосно розповідають про неймовірну енергію, задоволення та чудовий настрій, який отримують на заняттях», – зазначив черговий по місту Артем Нідєлько.
Пані Ольга завжди полюбляла активне життя та спорт. В переліку її спортивних занять була і художня гімнастика, і бальні танці.

Каже, що з віком бажання бути спортивною жінкою ніяк не зникло, тому наразі займається оздоровчою гімнастикою та танцями, а коли дізналася про черлідинг, то вирішила спробувати і цей новий для себе напрям.

«В цій групі і взагалі черлідингом я почала займатися з грудня. Прихожу сюди для настрою, з’являється бадьорість, запал, драйв. Тут дуже цікаво поставлені танці. Я всім тепер розповідаю про цей спорт. В мене онучці 10 років. Вона зараз живе в Румунії, але вона так зацікавилася тим, що я ходжу на черлідинг, що й сама захотіла займатися ним. Тож зараз вже ходить на заняття з черлідингу і постійно говорить, що хоче бути як бабуся. Тож виходиться, що я її мотивувала до цього», – розповідає учасниця УТВ Ольга Скорицька.
Наразі в УТВ сформовано 4 групи для занять черлідингом, проте бажаючих стає більше. Тренерка каже, що стереотипно прийнято вважати, що цей спорт лише для підлітків та молодого покоління, через кричалки, формування пірамід з людей та купу стрибків, але зараз все трансформується і черлідинг вже давно адаптували для будь-якого віку.

«Коли я почала проводити заняття для людей елегантного віку, то була приємно вражена та здивована їхньою енергійністю, наскільки в них багато сили та енергії. Це цікаво та динамічно і вони повністю викладаються на заняттях. Взагалі в черлідингу є багато номінацій. В нас зараз найпростіше – це пам-денс, тут йдуть тільки танцювальні рухи руками, повороти і мінімум стрибків. Все навантаження ми адаптуємо до віку, ми прибираємо якісь вправи, які важко зробити або вони можуть нашкодити в цьому віці. Робимо все, аби все це було для здоров’я, для задоволення і для гарного настрою», – говорить тренерка з черлідингу в УТВ Вікторія Захарченко.
Незважаючи на те, що черлідинг в УТВ з’явився не досить давно, проте учасники вже встигли взяти участь у Чемпіонаті Відокремленого підрозділу Всеукраїнської федерації черлідингу та чир-спорту «ICE Cheer&Dance CHAMPIONSHIP».

Змагання проходили у Павлограді і там команда УТВ посіла 1 місце в їхній категорії. Загалом у чемпіонаті взяли участь 82 команди.

Загалом учасниками проєкту УТВ є більше 15 500 людей поважного віку. З початку цього року до УТВ долучилися близько 400 містян та гостей міста (ВПО).

«З березня ми продовжуємо наші традиційні лекційні та практичні заняття з психології, правознавства, здорового способу життя, вивчення основ роботи з комп’ютером та смартфоном, заняття з освоєння іноземних та української мов: англійської, німецької та польської. Також продовжуються спортивні заняття зі скандинавської ходьби, китайської гімнастики, оздоровчої зарядки, черлідингу, східних танців. Тож запрошуємо всіх бажаючих доєднатися до дружньої команди Університету третього віку», – зазначає директор департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики ДМР Артем Нідєлько.
Щоб стати учасником Університету третього віку потрібно надати заяву з пред’явленням оригіналів та копії паспорта, пенсійного посвідчення (за наявності), ідентифікаційного номеру та довідки ВПО (у випадку з внутрішньо переміщеними особами). Всі документи потрібно принести на вулицю Старокозацька, 40Б.

За матеріалами ДніпроTV.