«Усе виконано за програмою співфінансування». У Дніпрі ОСББ та ЖБК активно готуються до холодів

o_1hcs8edre1iub1pcq19jv164ev8ij1

У місті Дніпро активно проводяться підготовчі роботи до зими в житлових об'єднаннях співвласників багатоквартирних будинків і житлових будівельних кооперативах. Протягом 2023 року департамент з самоорганізації населення Дніпровської міської ради успішно реалізував програму спільного фінансування, в рамках якої було виконано наступні роботи: проведено ремонт покрівель у 94 об'єктах, оновлено 106 сантехнічних систем та вдосконалено 96 електромереж.

Наприклад, будинок на вулиці Новорічній, 71 отримав оновлену електричну мережу, що значно поліпшило життя його мешканців. Раніше цей будинок стикався з проблемами через аварійний стан електричної мережі, яка не витримувала навантажень.

«Тут роз’єднали кабель, який поєднував декілька під’їздів і не витримував навантаження. По під’їздах також замінили проводку», – показала голова ЖБК № 382 Тетяна Ялова. Начальник організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення ДМР Владислав Макарець зазначив: «Майже 25 % профінансованих заявок за програмою співфінансування у 2023 році – саме ремонт електромереж».

Активно оновлюють і аварійні системи опалення перед зимовим періодом.

«У п’ятиповерхівці, що по просп. Петра Калнишевського, два під’їзди мають нові труби (замість застарілих металевих, – ред.). На кожному стояку встановлені так звані скидальні крани. Якщо станеться аварійна ситуація – щоб локалізувати проблему комунальникам», – розповів Владислав Макарець.

Задоволена проведеною роботою жителька цього  будинку Тамара Копайло: «Дуже добре, що можна зібрати частину суми, податися на програму й швидко все приходять роблять, як от систему опалення».

Також перед холодами ремонтують і покрівлі. Наприклад – по вул. Писаржевського, 7.

«Оновлено понад 500 кв. м. Зроблено у два шари. Повністю герметизована», – підкреслив начальник організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення ДМР Владислав Макарець.

Довідка. Програма співфінансування: на потрібні оновлення у будинку ОСББ чи ЖБК 25 % від суми ремонту сплачують мешканці, а 75 % – міський бюджет.