В Україні 17-річним підліткам надсилатимуть повістки: у ЗСУ пояснили, для чого це потрібно
![zsu-amp (2)](https://gorsovet.com.ua/storage/media/publishing-media/2024/05/29/1716995762-i0cci/conversions/zsu-amp-2-amp.jpg)
Громадянам 17 років, які не стали на військовий облік, надсилатимуть повістки. Це не має відношення до мобілізаційних заходів, повідомили у Сухопутних військах ЗСУ, повідомляє "Дніпро Оперативний".
«Відповідно до статті 14 Закону "Про військовий обов’язок і військову службу" щороку протягом січня - березня беруться на облік громадяни України чоловічої статі, яким у рік взяття на військовий облік виповнюється 17 років. Взяття громадян України на військовий облік призовників здійснюється у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання», - пишуть на сторінці Сухопутних військ ЗСУ.
Для взяття на військовий облік призовників громадяни України зобов’язані особисто прибути до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строк, визначений у повістці, та подати необхідні документи, перелік яких встановлюється Міністерством оборони України.
У Сухопутних військах зазначають, що юнаки, які з певних причин не стали на військовий облік, оповіщаються за місцем реєстрації за допомогою повісток для прибуття в ТЦК та постановки на військовий облік. Постановка на військовий облік не має відношення до мобілізаційних заходів, які тривають.