В Україні частина пенсіонерів залишились без виплат: що робити

pensiya1-optimized

Увага! Частина українських пенсіонерів, які до 31 березня не пройшли процедуру фізичної ідентифікації, втратили виплати. Це стосується лише тих пенсіонерів, які отримують пенсію через Ощадбанк і набули статусу внутрішнього переселенця до 24 лютого 2022 року. Про це повідомляє Дніпровська порадниця.

Ті українські пенсіонери, які до 31 березня не звернулися до Пенсійного фонду чи Ощадбанку, будуть позбавлені виплат.

Що робити, якщо ви не встигли пройти ідентифікацію?
Частина пенсіонерів, які отримують пенсійні виплати в Ощадбанку, до 31 березня цього року мали пройти процедуру фізичної ідентифікації. Однак це стосується не всіх отримувачів пенсії, а лише тих, хто набув статусу внутрішнього переселенця ще до 24 лютого 2022 року.

Проте, далеко не всі пенсіонери встигли пройти фізичну ідентифікацію для подальшого отримання пенсій. Тому українці, які не встигли це зробити, мають у спеціально відведений термін підтвердити особу, і відповідно, своє право на отримання пенсії.

Як пройти ідентифікацію
Держава передбачила кілька варіантів проходження ідентифікації. Ті українці, які отримують пенсії в Ощадбанку, мають звернутися до найближчого відділення фінансової установи чи до сервісного центру Пенсійного фонду України. Одержувачам пенсії через Укрпошту слід звернутися до Пенсійного фонду України.

Які ще є варіанти, щоб відновити пенсію
Пенсіонери можуть пройти ідентифікацію через авторизацію в особистому кабінеті на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.
Крім того, пройти процедуру можна через відеоконференцію. Заявку можна подати через веб-портал Пенсійного фонду. Це один із найзручніших способів для маломобільних осіб. Тобто в режимі онлайн дзвінка буде проведено своєрідну співбесіду, де пенсіонеру порушать кілька питань, тоді дані опрацюють і через деякий час повідомлять результат.

Щодо пенсіонерів, які перебувають за кордоном, то вони мають можливість пройти ідентифікацію у закордонній дипломатичній установі.

Нагадаємо, що у березні цього року близько двох мільйонів українських пенсіонерів отримали збільшення до пенсії у зв'язку з індексацією пенсійних виплат. Середній розмір доплати становив триста гривень. Також вже найближчим часом надбавку отримають пенсіонери, що працюють, але лише ті, що відпрацювали два роки, а за них платити єдиний соціальний внесок.