В Україні планують подовжити термін оновлення даних для військовозобов'язаних

військовий квиток

У Верховній Раді зареєструють законопроєкт за яким пропонується збільшити термін оновлення даних військовозобовʼязаних до 150 днів. Про це повідомляє "Дніпро Оперативний".

Народний депутат Володимир Ар'єв заявив, що у Верховній Раді буде зареєстровано законопроєкт, який пропонує збільшити термін оновлення даних військовозобов'язаних до 150 днів. За його словами, зараз система Територіальних центрів комплектування (ТЦК) не готова прийняти велику кількість громадян, які приходять оновлювати свої дані. Після оновлення даних у застосунку "Резерв+" та отримання інформації про розшук, люди все одно повинні відвідати ТЦК, що вказує на швидку розробку застосунку.

З'ясувалося, що коди, використані для створення застосунку, були скопійовані зі шкільної програми. Тому на наступному засіданні Комітету з питань цифрової трансформації планується викликати заступницю міністра оборони і поставити уряду питання щодо джерел фінансування створення застосунку та наявності конкурсу на розробника програмного забезпечення.

Ар'єв підкреслив, що військовозобов'язані не встигають оновити свої дані в термін 60 днів та через це можуть отримати штрафи. У зв'язку з цим він і його колеги реєструють законопроєкт, який збільшує термін оновлення даних з 60 до 150 днів. Вони також вимагатимуть від уряду та Міністерства оборони удосконалення застосунку, щоб зменшити навантаження на ТЦК і дозволити вирішувати питання онлайн, без необхідності відвідування ТЦК.

За матеріалами Дніпро Оперативний.