В Україні пропонують змінити порядок проведення мобілізації: як вручатимуть повістки

25_original-e1649241980123-1320x881

В Україні планують переглянути процедуру видачі повісток. У Верховній Раді було зареєстровано відповідний законопроект під номером 9566 від 7 серпня. Цей законопроект спрямований на внесення змін до численних аспектів, включаючи порядок організації мобілізаційних заходів в Україні, пише «Наше місто».

Зміни хочуть внести до ст. 38 ЗУ “Про військовий обов’язок та військову службу”.

Відповідно до внесених змін, мають з’явитися законодавчі положення, що дозволять комунальникам та власникам будинків вручати повістки військовозобов’язаним чоловікам.

Запропоновано також надати комунальникам та власникам будинків можливість збирати інформацію про військовозобов’язаних чоловіків, а також сприяти їхньому прибуттю до Територіальних Центрів Консолідації (ТЦК) та Спеціалізованих Призовних комісій (СП).

Автор законопроекту – Георгій Мазураш.

Також у документі пропонується покращити процес мобілізації, щоб співробітники ТЦК концентрувалися на роботі з мотивованими патріотами, які хочуть йти захищати Україну зі зброєю в руках.

А невмотивовані громадяни, які не хочуть ставати військовими, мають бути максимально залучені до роботи на підтримку та розвиток економіки. У пояснювальній записці йдеться про те, що захист України можуть забезпечити лише мотивовані громадяни, готові та фізично, і морально воювати проти російських окупантів.

Ба більше, про це говорили самі військовослужбовці, оскільки невмотивовані мобілізовані часто деморалізують товаришів по службі, можуть порушити наказ, залишити позиції або здатися в полон.

Які види повісток існують зараз
Наразі в Україні є три види повісток, які можуть видати військовозобов’язаним чоловікам. До них відносяться:

повістки для уточнення даних
повістки про проходження військово-лікарської комісії (ВЛК)
мобілізаційне розпорядження
У першому випадку військовозобов’язаний має з’явитися уточнення військово-облікових даних. Наприклад, щодо місця реєстрації, складу сім’ї, місця роботи тощо.

У другому випадку чоловік повинен з’явитися для проходження військово-лікарської комісії, де буде встановлено його рівень придатності до військової служби. За висновком ВЛК військовозобов’язаний може бути визнаний придатним, обмежено придатним або непридатним до військової служби.

879a0f505532bc185ede4503b91a95fc