В Україні субсидії та пільги на житлово-комунальні послуги оформлюватиме Пенсійний фонд

В Украине дала сбой система монетизации субсидий

В Україні передають повноваження щодо призначення та виплати житлових субсидій та пільг на оплату ЖКП Пенсійному фонду України. Саме таку постанову № 1041 ухвалив уряд. Раніше цим опікувалися управління соціального захисту населення – там можна було подати документи та отримати виплати. Проте з 1 жовтня цього року усі вищезазначені виплати здійснюватимуть органи Пенсійного фонду, а з 1 грудня ПФУ розпочне приймати заяви на призначення житлових субсидій та пільг на оплату ЖКП.

Про це повідомляє Gorsovet.

До 1 грудня громадяни, які раніше отримували або не отримували житлові субсидії, можуть подавати документи до управлінь соціального захисту населення ДМР. Це можна зробити в електронній формі: через офіційний вебсайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або через портал «Дія». Від 1 грудня 2022 р. подати документи до органів Пенсійного фонду України можна, надіславши їх поштою або в електронній формі (через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний додаток Пенсійного фонду України або через портал «Дія»). Крім цього, від 1 січня 2023 Пенсійний фонд здійснюватиме розрахунок житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг та придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу», – зазначила заступниця начальника відділу прийому громадян по Новокодацькому району Правобережного управління соціального захисту населення ДМР Наталія Прокопенко. 

20221005105709_IMG_6728

Також змінено визначення права для призначення житлової субсидії особам, які перебували за кордоном понад 60 днів. Вони на період дії воєнного стану та двох місяців після його припинення або скасування зможуть теж отримувати субсидії. Це також стосується громадян, яких було звільнено або в цей період вони втратили роботу, зареєстровані у Державній службі зайнятості як безробітні і їм призначено виплати. 

Також надана можливість отримання житлової субсидії домогосподарствам, у складі яких є особи, що мають у власності два житлових приміщення в місті, на одне з яких оформлено право на спадщину, за умови, що жодне із житлових приміщень, яке перебуває у власності, у тому числі на яке оформлено право на спадщину, не здається в оренду, що підтверджується актом обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства», – додала Наталія Прокопенко.

Пільги на оплату житлово-комунальних послуг від січня 2023 року надаватимуть органи Пенсійного фонду України виключно у грошовій готівковій формі через банківські установи або через відділення організації, що здійснює виплату та доставку пенсій та грошової допомоги.

Детальніше - у сюжеті:

Раніше ми повідомляли, У Дніпрі жінка похилого віку загубилася і не могла згадати дорогу додому.

Покидька, який розбещував дітей та вбив поліцейську у Чернівцях, затримали