В Україні виводять з ужитку монети: коли їх перестануть приймати

монетки

В Україні триває обмін грошей. Мова йде про монети, обмін яких повинен був завершитись до кінця вересня 2022. Але через війну Нацбанк продовжив термін - ще на рік, до 30 вересня 2023 року, повідомляє  Gorsovet.

Тому тим, у кого завалялись чи десь залежались монети номіналом 1, 2 і 5 копійок, хто виїхав з України, рятуючись від війни, мають змогу "пристроїти" їх та отримати за них гроші. Для цього потрібно звернутись до відділень банку - НБУ, ПриватБанку, Ощадбанку, Райффайзен Банку та ПУМБ.

 Завдяки продовженню терміну на один рік українці матимуть більше часу для обміну монет номіналами 1, 2 та 5 копійок, зокрема ті, які були змушені залишити свої будинки через бойові дії, - прокоментували в НБУ.

Зараз ще є можливість обміняти дрібні монети, що вийшли з обігу. Проте вони все ще мають свою цінність і зберігатимуть її до 30 вересня 2023 року. Саме тоді закінчується подовжений термін обміну.

мон

Нагадаємо, монети номанілом 1, 2, 5 копійок вивели з обігу з 1 жовтня 2019 року. Відтоді їх не використовують при готівкових розрахунках. Зараз обміняти їх на актуальні монети та банкноти ще можна.

Нагадаємо, раніше ми писали 

Його 19-річний син теж боронить Україну: від ран, отриманих в бою, загинув боєць з Дніпропетровщини

У Дніпрі пішов з життя легендарний тренер. Він виховав підготував величезну плеяду висококласних спортсменів - переможців та призерів Чемпіонатів України, СРСР, Європи, Світу та Олімпійських ігор.