В Україні змінено умови відстрочки від мобілізації для родичів осіб з інвалідністю

В Днепре 160 человек получат материальную помощь в связи с инвалидностью

Уряд України ухвалив постанову №675 від 7 червня 2024 року, якою уточнив правила надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації для осіб, які доглядають за людьми з інвалідністю, – пише «Наше Місто».

Відповідно до нещодавніх змін, особа з інвалідністю І чи ІІ групи має право обрати лише одного військовозобов’язаного, який буде за нею доглядати. Це правило діє лише за умови, якщо немає інших осіб, які не підлягають мобілізації та згідно із законом зобов’язані утримувати людину з інвалідністю.

«У разі відсутності інших осіб, які є військовозобов’язаними та згідно із законом зобов’язані утримувати осіб… за умови наявності кількох військовозобов’язаних, людина з інвалідністю І чи ІІ групи складає заяву… де зазначає особу, яку він обирає для свого утримання (догляду)», – йдеться у документі.

xu45sia5jgynyl152znqqqhkaqw3664wofchinli
 
Таким чином, військовозобов’язані, у яких один з батьків (мама або тато) має інвалідність І або ІІ групи, або один з батьків дружини (чоловіка) має таку ж інвалідність, звільняються від мобілізації за умови відсутності інших працездатних членів сім’ї, які їм повинні допомагати згідно з законом.