В Укренерго пояснили, чому в Україні зростає дефіцит в енергосистемі

1140 свет тариф электроэнергия

У понеділок, 28 листопада, станом на 10:00 внаслідок стрімкого зростання дефіциту потужності застосовуються аварійні відключення по всій території України, повідомляє Gorsovet з посиланням на НЕК Укренерго.

Причиною збільшення дефіциту потужності стали аварійні відключення блоків на кількох електростанціях. Водночас споживання продовжує зростати через погіршення погодних умов. Наразі дефіцит потужності складає 27%.
Після усунення причин аварійних відключень, блоки повернуться у роботу, що зменшить дефіцит в енергосистемі та зменшить обсяги обмежень споживачів, - йдеться у повідомленні.

Як додають в Укренерго, контрольовані аварійні відключення дозволяють збалансувати енергосистему та запобігати аварійним ситуаціям у мережах.

Нагадаємо, що загальний дефіцит в енергосистемі - це наслідок вже 7 хвиль ракетних ударів росіян по енергетичній інфраструктурі. Масштаби та складність пошкоджень дуже великі. Ремонти тривають цілодобово. У період відсутності електроенергії, просимо подбати про себе та рідних, а також допомогти тим, хто потребує цього поряд, - кажуть в Укренерго.

укр