В умовах гібридної війни свобода думки має регламентуватися – депутат Дніпропетровської облради від “Пропозиції” Павло Хазан

Павел Хазан

Пропозиціонер Павло Хазан вважає, що свобода думки закінчується там, де починається свобода іншої людини, суспільства чи держави. І в умовах україно-російського конфлікту у громадян має спрацьовувати самоцензура. Втім для публічних діячів та представників влади мають бути встановлені чіткі межі, сказав він, виступаючи на засіданні ПРОпозиціонери Клубу.

Якщо йдеться про приватну особу, яка висловилась на своїй сторінці у соцмережі –  то це один рівень відповідальності, скоріше, суспільний. Якщо це робить народний депутат, президент чи представники місцевого самоврядування – це зовсім інше. І за таке має наступати відповідальність, переконаний депутат від «Пропозиції» у Дніпропетровській облраді.

Якщо, наприклад, лікар висловлюється проти вакцинації, то, на мою думку, має бути певний орган держави, який буде позбавляти такого лікаря права бути в професії. Бо лікар не має жодного права – ані морального, ані професійного – виступати проти порятунку життя. Це приблизно так само, як, наприклад, поліцейській буде виправдовувати злочин, бо людина, мовляв, вільна у своїх діях. Є у нас також депутати проросійських фракцій, які фінансуються за рахунок ворога України. І вони висловлюються прямо проти держави. Шкода, щодо них не застосовується кримінальна відповідальність, хоча мала б. Адже говорити тут про свободу поглядів не доводиться. Нині, умовах гібридної війни, за відсутності спеціального державного органу свобода думки має регламентуватися тими установами, де людина працює. Зрештою, такі «свобододумці» мають нести, принаймні, моральну відповідальність. І якщо вони образили чиїсь почуття – їх треба зобов’язуватися, принаймні, вибачитися», – заявив Павло Хазан.

Він також нагадав, що в маніфесті партії «Пропозиція» прописані три свободи держави майбутнього: справедливість, добробут, порядок. Але будь-яка свобода починається з відповідальності.