В управліннях соцзахисту Дніпра переселенці можуть отримати всю необхідну допомогу

48a1f3f295a6c7bbfe383119c9d29cab

У Дніпрі черговий по місту Едуард Підлубний, заступник міського голови, директор департаменту соціальної політики ДМР, перевірив роботу Лівобережного управління соціального захисту населення.

У Дніпрі на сьогодні зареєстровано більше ніж 180 тис. внутрішньо переміщених осіб. ВПО, що офіційно зареєстровані та мешкають у Дніпрі, мають право на усі місцеві соціальні гарантії, допомоги та послуги. Місто офіційно визнає їх мешканцями Дніпра і намагається допомагати та захищати їх права рівноцінно з містянами.

Соціальні послуги ВПО надають в управліннях соціального захисту населення ДМР. Тут приймають громадян для оформлення статусу та допомоги на проживання ВПО. Допомогу на проживання отримують майже 115 тисяч осіб.

З вересня набрали чинності зміни до виплат грошової допомоги ВПО, прийняті постановою КМУ від 11 липня 2023 року № 709. Зокрема, усім внутрішньо переміщеним особам, які проживають в Україні та вже отримували допомогу, з 1 серпня 2023 року автоматично продовжено виплату допомоги ще на 6 місяців (по січень 2024 року) у розмірах: 3 тис. грн – для осіб з інвалідністю і дітей та 2 тис. грн – для інших осіб. З 1 вересня допомога продовжується для тих громадян, чий майновий стан потребує такої підтримки, і припиняється для громадян, які можуть здійснювати суттєві витрати без допомоги держави (придбали авто, земельну ділянку, нерухоме майно, іноземну валюту та ін.).

Також в управліннях соціального захисту населення, відповідно до Комплексної програми підтримки внутрішньо переміщених осіб, триває видача талонів на безкоштовні гарячі обіди для ВПО. Щоб отримати талон, необхідно звернутись до управління за місцем реєстрації та подати відповідну заяву. Послуги безкоштовного харчування на сьогодні щодня отримують близько 2 тис. ВПО. Отримати обід можна у визначених їдальнях міста за адресами: вул. Семафорна, 27 (11.00-16.00); вул. Моссаковського, 13 А (11.00 – 16.00).

Також дворазовим харчуванням (обід та вечеря) забезпечуються місця тимчасового компактного проживання (шелтери), якщо в них проживає не менше 15 ВПО з числа вразливих категорій (особи з інвалідністю, мами з дітьми, особи поважного віку тощо). На сьогодні харчування отримує 5 таких шелтерів, в яких проживає близько 200 ВПО з вразливих категорій населення.

З 1 січня 2023 року управління соціального захисту населення приймають документи на призначення компенсації за безоплатне розміщення ВПО від фізичних осіб та на відшкодування вартості комунальних послуг – від приватних та комунальних закладів, які розміщують ВПО.

На сьогодні компенсацію витрат за тимчасове розміщення майже 5 тис. ВПО отримують майже 2 тис. мешканців Дніпра. Компенсацію за спожиті комунальні послуги під час розміщення у себе майже 300 ВПО отримують 6 закладів приватної та комунальної власності.

Загалом, департамент соціальної політики ДМР співпрацює з багатьма прихистками (шелтерами) міста, які приймають у себе внутрішньо переміщених осіб на період воєнного стану. На сьогодні їх 37 (16 приватних, 8 комунальних, 13 державних), де максимально можна розмістити близько 3,3 тис. ВПО.

Станом на сьогодні зайнято більш ніж 2,9 тис. місць. З соціально вразливими категоріями ВПО (багатодітні сім’ї, особи з інвалідністю та поважного віку тощо) соціальні служби працюють та надають допомогу, відповідно до своїх повноважень.

За період повномасштабного вторгнення 202 ВПО з сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України з числа внутрішньо переміщених осіб отримали статус “Член сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України” та відповідні посвідчення.

Також спеціалісти управлінь консультують та скеровують внутрішньо переміщених осіб до інших закладів соціального захисту, органів місцевого самоврядування чи громадських організацій, відповідно до їх потреб.

Для надання переселенцям всебічної допомоги та підтримки, покращення їх соціального захисту, спеціалісти управлінь проводять анкетування ВПО (за їх бажанням). На сьогодні таке анкетування пройшли більш ніж 28 тис. ВПО. Дані про потреби вимушених гостей міста вносяться до електронної соціальної картки для подальшого аналізу.

Дніпровський міський територіальний центр надає соціальні послуги 1073 ВПО поважного віку та з інвалідністю (догляд вдома, денний догляд, натуральна допомога, соціальна адаптація та інші). Всього на обліку у терцентрі перебуває більш ніж 11,6 тис. осіб поважного віку та з інвалідністю.

Для реалізації «Програми зайнятості населення у місті Дніпрі на 2022-2026 рр.» організовано робочі місця для проведення громадських робіт тимчасового характеру.

За період повномасштабного вторгнення до громадських робіт в управліннях соціального захисту населення міста було залучено 39 внутрішньо переміщених осіб та працевлаштовано 33 особи.

За матеріалами Дніпро ТV.