«Важливо, щоб діти чули українську не лише у школі, а й вдома». У Дніпрі презентували мовний курс для батьків «Українською, будь ласка» 

photo_2024-03-05_12-33-13

У Дніпрі презентували програму нового мовного курсу «Українською, будь ласка». Тепер навчатимуть батьків учнів міських шкіл. Головна мета проєкту – зробити так, щоб діти чули українську не лише в школі, а й вдома.

«Важливо, аби кожен дніпрянин врешті перейшов на державну мову, адже кожен, хто спілкується українською, тримає мовний фронт та захищає нашу незалежність. Програма була складена для батьків найкращими вчителями української мови нашого міста. Курс складається з 15 занять. Під час них будуть роздані допоміжні матеріали, будуть домашні завдання, аби людина практикувала мову вдома. Ми розробили теми, які людина зможе використовувати і в родині, і в побуті, і на роботі», — зазначила Тетяна Нікіфорова, в. о. директора  «Центру професійного розвитку «Освітня траєкторія»».

Заняття проходитимуть у 8 школах Дніпра — у кожному районі міста. У групі навчатимуться 25 людей. Тож під час цього курсу українську опанують близько 200 дніпрян.

«Основна проблема в тому, що діти намагаються спілкуватися українською вдома. Але оточення свідомо або підсвідомо часто переводить їх знову на російську. Тому нам потрібно виробляти мовну стійкість. З'явиться вона, коли діти будуть в україномовному середовищі.  Це доволі складно зробити, якщо батьки з дітьми спілкуються російською. Отже, для цього ми і збираємось вчити батьків, аби діти мали підтримку. Щоб родини цілком переходили на українську», — каже Вікторія Казимирова, вчителька української мови, директорка школи № 8.

У Дніпрі вже проводили мовні клуби «Прокачай українську» в рамах міської програми «Українською, будь ласка». Тоді навчили 5 842 особи (97 груп).


Реєстрація на новий мовний курс для батьків уже відкрита — https://t.me/humpolitic/8837.

Заняття проходитимуть:

КЗО «СЗШ № 8» ДМР
Дніпровська гімназія № 29 ДМР
Дніпровський ліцей № 130 ДМР
Дніпровський ліцей № 22 ДМР
КЗО «СЗШ № 46» ДМР
Дніпровська гімназія № 80 ДМР
Дніпровська гімназія № 11 ДМР
Дніпровський ліцей № 54 ДМР