Вчені змоделювали поширення радіації у разі аварії на ЗАЕС. Відео

Что с уровнем радиации в Днепре после ядерного взрыва в России?

Вченими Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України виконано моделювання перенесення радіоактивних домішок за гіпотетичної аварії на Запорізькій АЕС (ЗАЕС) за метеорологічних умов станом на 15-18 серпня 2022 року.

Про це повідомляє Gorsovet з посиланням на Український гідрометеорологічний інститут ДСНС України.

За таких погодних умов, які спостерігалися 15-18 серпня, радіоактивне забруднення насамперед торкнулося б України (воно загрожувало б не тільки Києву та західним областям, а й окупованим територіям Донбасу), але зачепило б і сусідні держави.

Результати моделювання атмосферного перенесення та дисперсії радіоактивних аерозолів Cs-137 отримано з використанням прогностичної метеорологічної моделі WRF ARW v4.3 та моделюючого комплексу атмосферної дисперсії CALMET-CALPUFF v6.

WRF прогноз метеорологічних умов було розраховано на основі глобальних прогностичних даних GFS з просторовою роздільною здатністю 0,5о та часовою дискретністю 3 години. Радіоактивні викиди задано у вигляді двох точкових джерел на висотах 200 та 500 м над земною поверхнею із сумарною стаціонарною потужністю 1 Бк/с (по 0,5 Бк/с для кожного із джерел). Для радіоактивних аерозолів було використано характеристики їхнього розподілу за розмірами: середній діаметр 1 мкм, стандарте відхилення 2 мкм.

Через неможливість визначення точних характеристик джерела викидів при гіпотетичній аварії на ЗАЕС, результати чисельного моделювання слід інтерпретувати лише якісно і відносно.

Відповідно до результатів розрахунків, протягом 15-18 серпня 2022 р. найбільш високі значення концентрацій радіоактивних аерозолів можуть спостерігатися в межах території України, особливо у ближній зоні від джерела викиду, радіусом 50-100 км. Причому практично у всіх напрямах відносно ЗАЕС. Значні концентрації радіонуклідів можуть досягнути м. Києва. Частково радіоактивні домішки можуть бути також винесені на території сусідніх держав (східна частину Білорусі, Польща, країни Балтії). У кінці змодельованого періоду основним напрямом перенесення радіонуклідів є східний, у результаті чого значні концентрації радіоактивних аерозолів можу спостерігатися над окупованими частинами Донецької та Луганської областей.

Раніше ми повідомляли, Під час обстрілу рашистами Запоріжжя та передмістя загинула одна жінка, ще троє людей отримали поранення.

Стало відомо, чому по Дніпру їздить автомобіль радіаційної та хімічної розвідки.