Вдячні «Благодійному фонду «Геннадія Гуфмана» за допомогу, – переселенка з Маріуполя Оксана Казакова

Оксана Казакова приїхала до Дніпра з двома доньками, 10-річною Софійкою та 18-річною Марією, з Маріуполя Донецької області. Вони до останнього не хотіли залишати рідне місто, та коли жити там стало неможливо, змушені були перебратися до Дніпра. Тут знайшли прихисток у Центрі для вимушених переселенців, що від початку війни працює за підтримки «Благодійного фонду «Геннадія Гуфмана». Про це повідомляє  Gorsovet  з посиланням на Dніпро.TV

Оксана розповідає, що 24 лютого люди сподівалися, що довго це не буде. Але виявилось, що помилялися.

Так вийшло, що люди, які в середині березня вивозили нас з Маріуполя, не могли взяти нашого собаку. Він залишився у сусідів, але в їхній будинок поцілив снаряд. Коли бої трохи припинилися, я повернулася до Маріуполя. Шукали, як могли: через інтернет, оголошення… Вдалося знайти, хоч це й було непросто.

Зараз атмосфера у місті для мене чужа. Це як силоміць видають заміж, без кохання. Як буде далі, невідомо. Ми з доньками дуже вдячні цьому Центру за надані умови для проживання. Тут є найнеобхідніше. Я вражена тим, що у волонтерів і «Благодійного фонду «Геннадія Гуфмана» є бажання займатися такою важливою справою для абсолютно незнайомих людей, – говорить Оксана Казакова.

Її старша донька Марія згадує, як люди масово почали залишати Маріуполь. Розповідає, що виїхати було вкрай складно, допоміг щасливий випадок: знайомі запропонували їхати разом, у них було три вільні місця в автомобілі. Приазовський державний технічний університет, в якому навчається дівчина, переїхав до Дніпра і працюватиме на базі «Дніпровської політехніки».

Волонтерка Центру для вимушених переселенців Наталя Сутула розповідає, що кожна людина, яка приїздить до Дніпра з територій, на яких ведуться бойові дії, – зі своєю особливою історією. І дорослі, і діти, які перебувають тут, потребують не лише даху над головою, а й особистої уваги з боку співробітників Центру.

Останнім часом людей у нашому Центрі побільшало. Ймовірно, це пов’язано з розширенням географії військових дій. Найчастіше до нас приїздять люди з Донецької області, є люди з Запорізької і навіть Дніпропетровської областей – Нікополь, Марганець, – розповіла волонтерка.

З часу відкриття в Центрі прийняли понад 3000 переселенців. Людей забезпечили проживанням та харчуванням, предметами першої необхідності, одягом та взуттям.

Нагадаємо, раніше ми писали

Призупинили транспорт: на Дніпропетровщині через загрозу обстрілів, подробиці

Могла загинути щосекунди: у Дніпрі врятували жінку, яка висіла на вікні шостого поверху