Від різноманітних занять та догляду вдома до допомоги ЗСУ: понад 13 тисяч дніпрян скористалися послугами Дніпровського терцентру

o_1hkgs54hjkdev1s10c1f9p1vc521

Два роки тому життя Віри Гайдар змінилося. Жінка дізналася про існування Дніпровського міського територіального центру. Тут вона займається спортом, двічі на рік отримує послуги денного догляду, наприклад, різноманітні масажі тощо. А від початку повномасштабного вторгнення стала до лав «Бабусі воїнам ЗСУ». 

«Я тут молодію, адже ходжу на різноманітні заняття з фізичної активності.  Ось у цій кімнаті, де ми створюємо вироби, відкривається третя молодість. Тут ми робимо ляльки-мотанки, поробки з різноманітних матеріалів. Тобто те, що я не встигла у дитинстві та в молодості, тепер є час втілити  у життя. Крім цього, в’яжемо шкарпетки, шиємо балаклави нашим хлопцям військовим, а також робимо їм обереги. Особисто я вже створила понад пів сотні таких речей», — розповідає Віра Гайдар. 

А ось Олена Тализіна на обслуговуванні у територіальному центрі з 2006 року. Вона важко пересувається, тож потребувала допомоги соціального робітника. Каже, без Катерини, яка стала їй правою рукою, вона б не змогла жити. 

«Дуже вдячна за те, що є така послуга, бо Катерина робить все, що я вже фізично не можу зробити. Вона прибирає квартиру, готує мені їжу, ходить за ліками та іншими покупками. Вона завжди зі мною на зв?язку, підтримує словом. Я дуже вдячна їй, вона стала мені як донька», — поділилась Олена Тализіна.

Для соцпрацівниці Катерини Олена Федорівна стала однією з перших підопічних. На роботу  вона пішла у 2006 році після того, як поховала чоловіка. До цього працювала економісткою. Але у її чоловіка стався інсульт і вона три роки доглядала за ним. Після вирішила, що хоче змінити життя і допомагати людям. 

«Хоч і робота важка у психологічному плані, але мої підопічні завжди дарують мені настрій. Радіють, що я приходжу. У мене таких 14, і кожна підопічна для мене важлива», — каже соціальна робітниця Дніпровського міського територіального центру Катерина Бойко.

Усього послугою «догляд вдома» скористалось у 2023-му  6 868 громадян. З них 150 – це вимушені переселенці. Їх обслуговують 470 соціальних робітників.

«У  нас по місту 14 філій Дніпровського міського терцентру. У них обслуговуються 13 168 громадян. Це  на півтори тисячі  більше, ніж у  2022-му. Зазначу, що 1 314 громадян мають статус ВПО. Всі вони отримують різноманітні послуги. Можуть ходити на фізичні заняття. За направленням лікаря кожен двічі на рік може потрапити на денний догляд, аби отримати лікувальні масажі тощо. Також у 2023 році у нас почала діяти міська програма забезпечення послугами кейтерингового харчування вразливих верств населення. Ця програма спрямована на забезпечення харчуванням осіб, які не можуть самостійно готувати їжу. Минулого року кейтерингове харчування щомісячно надавали 9 тис. підопічних терцентру. Ще один важливий проєкт – «Бабусі воїнам ЗСУ». Вони виготовляють шкарпетки, спідню білизну, кола для сидіння, подушки, рукавиці, флісові шапки, сумки для документів, сувеніри та обереги, інші корисні речі для українських захисників. У цілому відправлено близько 9 тис. виробів. У 5 відділах терцентру (6-ти приміщеннях) були проведені ремонти. Це допомогло покращити умови обслуговування. Вони стали більш комфортними та доступними для людей з обмеженими можливостями», — прокоментувала директорка Дніпровського міського територіального центру Ольга Мешко.

Навантаження на соцпрацівників більшає, тож Дніпровський міський територіальний центр запрошує на роботу.  Вона поважна та важлива. Соціальні робітники допомагають людям, які опинилися у складних життєвих обставинах. Нині є потреба у 33 соціальних робітниках. Тож якщо ви маєте щире серце та хочете допомагати іншим, звертайтеся за телефоном: 050-324-26-03.

За матеріалами ДніпроTV.