Від Шевченка до сучасної та класичної поезії: у Дніпрі відбувся міський конкурс читців «Пряма мова»

o_1hon52n1i1pub10shcuf104u1fcn2m6

У Дніпрі відбувся міський конкурс читців «Пряма мова». Захід пройшов у зразковому дитячому центрі української культури «Коло Калинове» Міського палацу дітей та молоді. У декламуванні віршів Тараса Шевченка, сучасної та класичної поезії взяли участь більше ніж 50 юних читців зі шкіл та позашкільних закладів Дніпра. 

«Цей конкурс став традиційним. Проводиться понад 20 років до дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Учасники читали не лише його твори, а й класичну, сучасну поезію інших авторів. Наші діти – талановиті. З такою щирістю, інтонацією декламували вірші. Тому важливо їх підтримувати та створювати умови для їхнього розвитку», — підкреслила заступниця директора департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання міської ради Тетяна Журова. 
Дванадцятирічна Марія Берилло вперше брала участь у згаданому конкурсі. Дівчина декламувала вірш Олесі Василенко «Я – українка».

«Учителька української мови та літератури запропонувала мені взяти участь у конкурсі. Читання вірша відпрацьовувала вдома самостійно, а також із учителькою. Намагалася виразно прочитати, з інтонацією», — каже Марія.
Десятирічний Богдан Грищенко займається у гуртку театрального мистецтва дитячо-молодіжного центру «Лідер». Хлопець зачитав поезію Джона Кітса «Про коника і цвіркуна». «Намагався читати виразно, з інтонацією. Сподіваюся, глядачам сподобалося», — сказав Богдан. 

«Мета конкурсу – популяризація української поезії, сучасної, класичної. Члени журі визначили переможців за трьома віковими категоріями. Вони отримали дипломи І, ІІ та ІІІ ступеня та подарунки», — розповіла директорка Міського палацу дітей та молоді Альона Шульга. 
Також у центрі «Коло Калинове», де відбувся конкурс, була представлена виставка дитячих робіт вихованців дитячої художньої школи № 1.

За матеріалами ДніпроTV.