Відмовила путіну в подарунку з музейної колекції: історя Надії Капустіної

maxresdefault

У 2001 році Надія Капустіна відмовилася дарувати путіну картину з фонду Історичного музею Дніпра. Цю історію пригадали користувачі соціальних мереж, коли 29 грудня квартиру жінки розтрощило внаслідок російських обстрілів.

Квартиру Надії Капустіної пошкоджено внаслідок ракетного обстрілу 29 грудня. Вибухова хвиля розтрощила половину помешкання жінки.

Небайдужі містяни почали збирати кошти, аби допомогти Надії, та пригадали цікаву та символічну історію із життя дніпрянки. У 2001 році вона, тоді директорка історичного музею, відмовилася дарувати путіну картину.

“Був такий візит високого рангу. І хоча путін перебував у наз з січня 2001 року, з кінця 2000 року виникло питання маршруту, об’єкту відвідування, подарунки. Коли мене запросили на одну з нарад, мені сказали: Надія Іванівна, а давайте подаруємо путіну Козака Мамая”, – розповіла ексдиректорка Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. І. Яворницького Надія Капустіна.
Йшлося про одну з картин народних майстрів, кінця 18 – початку 20 століття. Це картини – обереги, які вдавнину освячували чи не кожну українську хату. В Історичному музеї Дніпра таких близько 15 одиниць.

“Мені кажуть, ну, що 15 – там, де 15 може бути і 14. Я сказала – ні, неможливо, тому що вважайте, що у нас всіх мамаїв по одному, вони не повторюються зовсім, і неможливо розпорошувати на будь який високий візит музейний фонд України. Мені кажуть: а колись, у 50 роки, перепрошую, я відповідаю не за 50-ті, я відповідаю за сьогоднішній стан музею Дніпра, на цьому закінчились розмови і всі Мамаї залишились цілими”, – сказала Надія Капустіна.
Тодішнє керівництво області наполягати не стало, жодних репресій до неї та колективу не застосовували. А “мамаї” й досі зберігаються у фондах музею.

Надія Капустіна також відома як авторка концепції сучасного Музею історії Дніпра.

“Після того, як у мене закінчився контракт в Історичному музеї, мене запросили у Музей українського живопису, а Філатов покликав, запитав моє бачення Музею Історії Дніпра. Про цей музей говорили ще у 50 роки, але далі розмов не пішло. Я сказала, дайте мені місяць, я продумаю концепцію, повторювати історичний музей за хронологічним принципом не мало ніякого сенсу. Запропонувала зал архітектури, це історія розвитку міста, освіта, медицина, торгівля. На другому поверсі я пропонувала залу на 360 градусі. КБ південне запропонувало транслювати фільм у цьому музеї”, – зазначила Надія Капустіна.
Почалася повномасштабна війна і всі плани втілити поки не вдалося. Але сучасний та інтерактивний Музей історії Дніпра працює та приймає відвідувачів.

 

За матеріалами ДніпроTV.