Вихователі дніпровських дитсадків проходять курси тактичної медицини

photo_2023-09-08_12-54-54

Курси тактичної медицини проходять вихователі дніпровських дитсадків. Перший чотиригодинний урок провели парамедики з Великої Британії. Пояснювали все через перекладача, і замість тривалих занять з теорії, одразу давали практичні навички. Усе, аби ті в разі потреби змогли врятувати і дітей, і самих себе чи колег. 

На тренінг до британських парамедиків Піта та Джо зареєструвались аж 400 освітян, утім, зала вмістила тільки 140. Це вихователі дніпровських дитсадків. Іноземні тренери вчать їх домедичній допомозі.

Джо, парамедик з Великої Британії: «Ми навчимо, як надавати першу медичну допомогу в кризових ситуаціях при важких ураженнях, як зупинити кровотечу та відкрити дихальні шляхи».

Із собою гості з Лондона привезли все необхідне — манекен, турнікети, бинти. Приладдя роздають слухачам. Перший урок — як зупинити кровотечу за допомогою турнікету. Вихователі ловлять кожне слово.

«Як тільки ви одягли турнікет на кінцівку, не забувайте, що це має бути максимально високо. Затягнули і потім починаєте закручувати».

Далі — практика. Пробують накласти турнікет один одному. Як не виходить, просять тренерів ще раз показати.
Так, процедура не з приємних, кажуть парамедики. Утім, іноді, аби врятувати людині життя, доводиться завдати їй болю. Чим міцніше затягнутий турнікет, тим більші шанси на виживання під час кровотечі.

Піт, парамедик з Великої Британії: «Ми приїхали допомогти народові України. Ми бачили, що тут відбувається. І ми маємо навички і вміння, що тут можуть стати в нагоді».

Далі тренери показали, як зробити турнікет власноруч із хустинки чи шматка тканини і ножиць чи ручки. З підручних матеріалів роблять.

Тренінг тривав чотири години. Сконцентрувались передусім на практичних навичках. Це не перше заняття з домедичної допомоги для освітян. Усі вихователі та вчителі міста постійно проходитимуть такі курси, аби в разі необхідності могли домогти і дітям, і один одному. Іноземні тренери пообіцяли співпрацю.

Тетяна Нікіфорова, в.о. директора «Центру професійного розвитку «Освітня траєкторія» ДМР: «Ми вже розписали графіки приблизно. І готові у партнерському руслі працювати з ними, доки вони будуть в Україні і будуть допомагати саме в місті Дніпро».

Ярослав Крисько, заступник директора департаменту екологічної політики ДМР: «Це проводиться на волонтерських засадах, за що їм щиро вдячні і, відповідно, готові, щоб хлопці і дівчата нам допомагали й надалі».

Крім британців, тренуватимуть освітян Дніпра і парамедики з Франції, США, Фінляндії, Німеччини, Швеції і Данії. Це велика інтернаціональна команда волонтерів, яка від початку великої війни допомагає Україні.

За матеріалами Дніпро ТV.