Військовослужбовець Олексій після ампутації відновлюється завдяки спорту

maxresdefault - 2024-04-28T040833.053

На рингу він стоїть на одній правій. Але боксує нарівні з професійними спортсменами. Військовослужбовець Олексій після ампутації вирішив пройти хард-курс реабілітації – спортом. Виснажливі тренування, біль, втома – то, каже, дрібниці. Адже в нього є мета: повернутись на фронт.

Олексій впевнено боксує, тримаючись на протезі. Це тільки друге тренування, а він вже робить успіхи, адже до великої війни займався ММА та єдиноборствами. А на позиціях, аби не втрачати форми, боксував із побратимами. Після важкого поранення і ампутації спочатку не знав, де себе діти. Та коли запропонували комплекс: тренування з боксу в поєднанні реабілітацією, одразу погодився.

«Напевно, ніхто окрім людей з ампутацією не розуміє, наскільки важко ходити людині на протезі і для того, щоб звикати його відчувати і звикати ходити, якось рухатися, ну я не знаю, кращого, окрім заняття спортом», — розповів військовослужбовець Олексій.

Олексій на фронті – з перших днів повномасштабної війни. Ворожі кулі і снаряди, каже, досі оминали. Та в лютому нинішнього року, коли залишалось пів доби чергувати на посту — почалась атака дронів.

«Почув далеко дрон, потім він почав наближатися, я почув, як відщолкнула скоба, але бігти не було сенсу, я ж не знаю куди воно летить і почув, як переді мною щось гупнуло, я встиг назад відсунутись, піджав під себе праву ногу, а ліва залишилась там», — пригадав Олексій.

Каже, це йому ще пощастило. Ускладнень після ампутації не було. Одразу став до тренувань. І у чоловіка є постійний прогрес, підтверджують тренери.

«Він мені сказав, що займався різними виданими єдиноборств і сказав, що може в тому ж самому ритмі, я спочатку послухав, подумав, що так — може, але все ж таки складно буде на протезі, а сьогодніше тренування мене навіть заставило вспітніти, не всі молоді хлопці, які тренуються повноцінно можуть працювати так, як він», — розповів Віктор Богуславський, завідувач кафедри фізичної підготовки ДДУВС.

Реабілітація спортом – одна із найдієвіших, кажуть фахівці. В університеті для ветеранів проводять тренування з настільного тенісу, боксу та інших видів єдиноборств. Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ є учасником проєкту «ТитаниUA».

«Ми долучаємо хлопців, які отримали інвалідність чи поранення, військовослужбовців, Міністерство внутрішніх справ, для того, щоб вони завдяки спорту могли пройти реабілітацію, реабілітацію саме не медичну, а більш психологічну. Займаючись спортом, щоб вони зрозуміли, що життя не закінчується, а продовжується і найбільші перемоги в них попереду», — пояснив Олександр Моргунов, ректор ДДУВС, полковник поліції.

Зараз Олексій планує відновлюватися, щоб повернутися захищати країну. Адже розуміє — війна ще триває, а його досвід корисний. Поранених військових запрошують на заняття. Щоб записатися на тренування, треба зареєстуватися на сайті Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.

Джерело: ДніпроТВ