Винен кожен восьмий: важлива заява Ясно у Дніпрі щодо заборгованості населення

o_1dq6l9li71ms56u545410941tkko2

Понад 1,2 млрд грн заборгували жителі області за електроенергію станом на 1 жовтня. Попри постійні нагадування енергетиків та влади своєчасно сплачувати рахунки, не всі ставляться до сплати рахунків досить відповідально.

Понад 189 млн грн сумарного боргу накопичили 14 тис. побутових клієнтів нашого регіону, які використовують у місяць більше 500 кВт∙год. Тобто, як правило, це великі домоволодіння зі значною кількістю обладнання та потужною технікою, яка коштує сама по собі чималих грошей. В середньому борг одного такого будинку – 13 тис грн!

Більше  190 млн грн – заборгували клієнти зі споживанням 250-500 кВт∙год та ще 300 млн грн ті, чиї лічильники намотують до 250 кВт∙год. Близько 185 тис. мешканців області не розраховуються вже понад три місяці, а є чимало споживачів, які взагалі почали накопичувати заборгованість ще до війни.

Встановлений Кабміном тариф на електроенергію, включає оплату за ремонт та утримання мереж. Тому, через погіршення платіжної дисципліни, енергосистема недоотримує мільярди гривень на відновлення після ракетних обстрілів.

«Сьогодні важлива кожна оплата. Маєте ви борг 50, 500 чи 5000 грн – будь-який внесок з цієї суми стане суттєвою підтримкою для всієї енергетичної галузі. На жаль, є клієнти, які навіть маючи фінансову можливість, не поспішають розраховуватися за світло. Вони накопичують заборгованість, користуючись мораторієм на відключення в умовах воєнного стану. Проте війна закінчиться, перемога буде, а борги нікуди не подінуться. І для того, щоб уникнути негативних наслідків, які не завжди пов’язані тільки з відключеннями, ми закликаємо всіх споживачів перевірити стан особового рахунку та сплатити за світло», – сказав генеральний директор YASNO Сергій Коваленко.

 

За матеріалами Наше Місто.