Виплата пенсії: чому її розмір нижче у працюючих пенсіонерів

186431_pensia_24tv_new_960x380_0

Чому українка з 40-річним стажем отримує пенсію 2760 гривень? Ситуації, коли людина все життя працювала, вийшла на пенсію, має великий стаж і продовжує працювати, але при цьому отримує пенсію меншу за середню. З таким запитанням звернулася жінка до редакції профільного видання, чому її пенсія становить лише 2760 гривень. Чому так відбувається, розповість Дніпровська порадниця.

Фахівці пояснили, що розмір пенсії залежить не лише від стажу, але й від заробітної плати. Якщо зарплата була невисокою, то й пенсія буде відповідною.

На розмір пенсії також впливає те, що людина продовжує працювати. Громадяни, які працюють, в деяких випадках отримують пенсію з урахуванням застарілих показників прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати.

В той же час у осіб віком понад 65 років, які мають повний стаж (жінки — 30 років, чоловіки — 35 років) і які не працюють, загальний розмір пенсії з усіма надбавками не може бути нижчим за 3120 гривень.

Для людей, яким ще не виповнилося 65 років, вказана норма поки що не враховується.

Протягом останнього року діяв інший пункт постанови Кабінету Міністрів № 168, який передбачав, що особам, яким не виповнилося 70 років, але котрі мають повний стаж, мінімальна пенсійна виплата дотягується до 2760 гривень (незалежно від факту роботи).

Після звільнення з роботи і за умови досягнення зазначеного віку пенсію може бути перераховано.

Однак, прогнозують фахівці, підвищення пенсії не буде суттєвим, бо на її розмір все-таки впливає замалий індивідуальний коефіцієнт зарплати.

Це свідчить про те, що система пенсійного забезпечення в Україні потребує реформування, щоб пенсії відповідали реальному прожитковому мінімуму та гідно оплачували багаторічну працю людей.