Виплати, компенсації, гуманітарна допомога, тимчасовий прихисток: соціальна підтримка мешканців і внутрішньо переміщених осіб у Дніпрі

7DEAA94D-9AB3-4D6B-A36F-B564D2FA48E6

У Дніпрі з початку повномасштабного вторгнення офіційно зареєстровано понад 150 тис. внутрішньо переміщених осіб, а загалом із 2014-го - більше ніж 182 тисячі. Заклади соціального захисту, підпорядковані департаменту соціальної політики міської ради, працюють для максимальної підтримки і допомоги як дніпрянам, так внутрішньо переміщеним особам, повідомляє Gorsovet.

У Дніпровському міському територіальному центрі є таке направлення як «Кризове втручання». Це означає, що особи поважного віку чи з інвалідністю можуть отримати соціальні послуги екстрено (кризово), за спрощеною процедурою. Загалом з початку війни кількість отримувачів соціальних послуг у терцентрі збільшилась на 1 656 осіб. Також у відділеннях терцентру соціальні послуги отримали й 664 внутрішньо переміщені особи.

Заклади, установи, підпорядковані департаменту соціальної політики, приймають на тимчасове проживання внутрішньо переміщених осіб. Загалом вже прихистили понад 300 людей. Нині там мешкає 91 особа. Такі заклади обладнали різною технікою (пральні машини, сушарки, мікрохвильовки, електрочайник тощо). У п’яти відділеннях терцентру проходять ремонтні роботи. За підтримки благодійних організацій, фондів гумдопомогу отримали понад 20 тис. осіб (підопічні закладів соцзахисту, ВПО). Місто є виконавцем державної програми з надання компенсації громадянам, які безоплатно прихистили внутрішньо переміщених осіб. Виплачується відповідна грошова компенсація, яка нині становить 30 грн за одну особу на день. Нині по таку компенсацію звернулося 2 047 дніпрян. Також місто допомагає з оформленням компенсації за комунальні послуги приватним закладам, які прихистили переселенців, - розповіла головна спеціалістка департаменту соціальної політики міської ради Вероніка Заїка. 

Вона також додала:

Допомагає місто й тим мешканцям, хто постраждав від ракетних обстрілів. Йдеться про відповідну компенсацію за пошкоджене житло. А також надання матеріальної допомоги на лікування тим, хто постраждав. Наразі до департаменту звернулося 122 особи щодо отримання згаданої компенсації, з них 35 вже її отримали, інші - невдовзі або ще готують відповідні документи. Водночас 26 осіб звернулися по матеріальну допомогу на лікування, з них 10 вже її отримали, решта - незабаром. 

Водночас в управліннях соціального захисту активно триває робота з внутрішньо переміщеними особами. 

Реєструємо таких людей, оформлюємо різні види допомог на проживання. На початку війни  управління приймало близько 3,5 тис. людей за один день. Згодом потік людей зменшився, а нині знову активізувався через перевірки національними сервісними службами. Якщо служби не застали ВПО вдома, то  їй залишають повідомлення звернутися до управління соціального захисту населення та підтвердити факт проживання за вказаною адресою. Вона звертається до нас, ми перевіряємо її  документи і видаємо відповідні акти для служб. Якщо усі документи у наявності (паспорт, ідентифікаційний код, довідка ВПО), то процедура не більше ніж 5 хвилин. Нині у зв’язку з перевіркою ВПО до Лівобережного управління звернулося понад 300 осіб, — зазначила заступниця начальника відділу прийому громадян Лівобережного управління соціального захисту населення по Індустріальному району Катерина Нефьодова. 

Вікторія родом з Донеччини, а нині мешкає у Дніпрі. Жінка прийшла до управління, щоб теж підтвердити факт проживання у місті. 

Коли прийшли додому з перевіркою, я була на роботі. Прийшовши додому, знайшла повідомлення щодо необхідності підтвердження того факту, що дійсно мешкаю за відповідною адресою у Дніпрі. Прийшла до управління це зробити. Усе швидко підтвердили, - додала пані Вікторія.

FD58AC45-4286-412C-B1C9-48257FEA47D193B42046-743E-4BF8-A026-6D4A1680D6750CD57C99-2A80-4742-BCC5-50AABC0C69FC

Нагадаємо, у Дніпрі частково повернуть вуличне освітлення.