Виселяють чи законно прощаються: у Дніпрі федерація ушу залишиться без тренувальної бази

Screenshot_2

У Дніпрі федерація ушу може залишитися без бази для тренувань. Орендодавці не хочуть продовжувати домовленності після того, як орендарі зробили ремонт у приміщенні. Чи законні такі дії та що стосовно ситуації думають обидві сторони?

Дніпровська федерація ушу існує більше 20 років. Тренери — майстри спорту світового класу. У цій залі виховують маленьких чемпіонів.

Максим Колотілкін, президент Дніпровської федерації ушу: «У 2017 році ми орендували це приміщення, і за домовленістю з адміністрацією ми сплачували оренду, робили ремонт своїми силами».

Ремонт у приміщенні був необхідний, адже умови старого залу непридатні для роботи.

Максим Колотілкін, президент Дніпровської федерації ушу: «За цей час ми своїми зусиллями зробили ремонт, який потім був оцінений в 500 тисяч гривень. На початку 2022 року ми прийшли до адміністрації з питанням врахувати цей ремонт. Але адміністрація пішла на конфлікт і не хотіла його враховувати. А з початку повномасштабного вторгнення робить все, щоб від нас здихатися». Про це розповіли на телеканалі ДніпроТВ.

Тренери федерації боронять Україну в лавах ЗСУ. Тож після повернення з фронту їм, ймовірно, ніде буде тренувати дітей, додає Максим. Раніше власники приміщення підтримали рішення провести ремонт. А також дали конкретну обіцянку.

Наталя Покорна, адміністраторка Дніпровської федерації ушу: «Буде залік після того, як ми закінчимо роботи, нам зарахують цю вартість ремонту в графік погашення оренди».

І не виконали обіцяного.

Наталя Покорна, адміністраторка Дніпровської федерації ушу: «Адміністрація автошколи оцінила цей ремонт. Але оцінила в такому ключі, щоб прибрати його до себе, а з нами розпрощатися, бо з нами треба підписувати документи, з нами потрібно складати графік погашення витрат на ремонт».

Після початку конфлікту орендодавець почав створювати непридатні умови для роботи у приміщенні, діляться у федерації.

Наталя Покорна, адміністраторка Дніпровської федерації ушу: «Вони нам відключили воду, відключили світло, і таким чином почали чинити на нас тиск».

Анастасія Шуляк, журналістка: «Ми вирішили зв’язатися з адміністрацією приміщення і дізнатися їх думку стосовно ситуації».

«У суді все ми маємо. Вони не платять за оренду і все. Якби ми були неправі, нам би сказали: «Хлопці, ви неправі. Будьте здорові». Згідно з документами, що я ще можу сказати».

На зустріч з журналістами орендодавець не згодився.
Юристи діляться: справа складна і має багато нюансів. Договір оренди вже недійсний, але федерація ушу має право користуватись нерухомістю. Та тільки у випадку, якщо експлуатує приміщення за всіма встановленими правилами. Наприклад: якщо орендар виконує капітальний ремонт навіть після закінчення строку оренди, його не мають права «виселити».

Вадим Кравцов, адвокат: «Наразі, відповідно до рішення суду, вимоги орендодавця, вони є повністю законними. Також, відповідно до рішення суду, федерація наразі продовжує користуватися цим приміщенням, вона якісь суми сплачує. Проте, зараз також, відповідно до рішення суду, в неї є там заборгованість — сто з чимось тисяч гривень. Саме за договором оренди. Рішення суду винесене 19 квітня 2023 року і 30 травня 23 року відкрито провадження в апеляції, але воно здійснюється без виклику сторін. Тому можемо лише чекати саме рішення в апеляції».

Яка подальша доля тренувальної бази — наразі незрозуміло. Чи позбавлять юних спортсменів можливості тренуватись? Хто все ж таки правий у непростій ситуації?