Виживши в пеклі: історія дівчини, яка пережила шахедну атаку

1-9-3

Поламане життя. У ніч на 23 лютого рф вдарила по Україні іранськими дронами. Один з них влетів у багатоповерхівку у Дніпрі. Загинули двоє людей. Постраждала і сім’я Коденчуків — мати й донька. Залишились без житла – кожен куточок квартири потрощений. Змушені тулитись у материному робочому кабінеті.

“Рік дракона мене дуже сильно розчарував. Я так його чекала, адже це мій рік, і я сподівалася, що все якось скоріше припиниться. Але надія не вмирає, надія вмирає останьою. Якщо ми вижили і змогли вибратися з такого такого пекла”, – каже дніпрянка Карина Коденчук.
Пеклом Карина Коденчук називає страшну ніч 23 лютого, коли в її будинок влучив ворожий дрон. Ледь стримує сльози згадує все що трапилось.

“Дуже глухий вибух, тобто не одразу навіть зрозуміло, як в надра землі потрапили. Пам’ятаю, як кричав сусід, і я теж закричала. Автоматично закрила голову. Почала сипатися штукатурка, відпала рейка”, – ділиться Карина.
Підіймаючись на свій поверх, Карина згадує, як цими сходами перелякані разом з мамою, котом та іншими сусідами бігли на вулицю. Навіть спочатку не зрозуміли, що дрон влетів прямісінько в їхній будинок.

Квартира Коденчуків вціліла, але в ній тріщини в стінах і зсув плит. Вибуховою хвилею потрощило майже кожен куточок квартири.

“Я кричала, як і радять, закривати голову руками і кричати, щоб барабанні перетинки не розірвало. Звук глухий, але ж ми можемо уявити, якої сили вибух був, якщо через 1 квартиру епіцентр – там вирва. Ззаду, так, тріщина. Ці тріщини пішли від сусідів, все пішло, і ось та стіна, тобто вона межує з сусідами”, – сказала Карина.
Карині вже треба йти, та все ніяк не може розпрощатись із будинком. Останній погляд – і знову журба. Звідси того дня з мамою, змерзлі та наполохані, спостерігали, як з-під руїн надзвичайники дістають тіла їхніх загиблих сусідів, гасять пожежу та розбирають завали. Наразі вона відкрила збір на банку. Потрібні гроші на допомогу її мамі, яка поранилась під час евакуації

Поки будинок не відновлять, мешканці двох під’їздів будуть щомісячно отримувати матеріальну допомогу від Дніпровської міськради. Перші виплати надійдуть вже за кілька тижнів.

“Наразі ми підготували проект рішення міської ради, який буде затверджено на найближчому засіданні міської ради у березні, де будуть прийняті відповідні зміни до нашого порядку. Мешканцям першого та другого під’їздів буде надаватися допомога на той час, поки буде проводитися капітальний ремонт”, – повідомила начальниця управління соціального захисту департаменту соціальної політики ДМР Ірина Максименко.
На ці гроші люди можуть тимчасово орендувати собі квартири. Втім, Карина вже мріє, коли вони з мамою повернуться додому.

 

За матеріалами ДніпроTV.