Вони – закохують людей у Дніпро: місто вітало гідів Туристичного інформаційного центру з професійним святом

o_1hn66kihmemj12sr1oub1s9u1ln43v0

У Дніпрі привітали гідів та гідес з нагоди Всесвітнього дня екскурсоводів. Одна із запрошених – Інеса Харченко. За її плечима вже близько 1 000 різноманітних екскурсій, які вона проводить для дніпрян та гостей міста. Хоча ще 10 років тому мала інші професії. Якийсь час працювала зварювальницею, якийсь — інженеркою. Але паралельно вивчала справу гіда. Бо це була її мрія.

«Я починала з невеличких екскурсій до інших міст України. Але близько 5 років тому познайомилась з Туристичним інформаційним центром. Я хотіла зробити один маршрут, за який ми могли подивитись усі цікавинки міста, але вирішили зробити кілька. Тепер я вже і не порахую скільки я створила маршрутів по Дніпру», — розповідає гідеса Ірина Харченко. 

Пані Ірина стала першою гідесою, яка наважилася через місяць після початку повномасштабного вторгнення росії до України провести екскурсію по місту. 

«Я одного дня зустріла двох людей з Харкова. Вони шукали магазин, де придбати недороге взуття. Побачила, що вони налякані, і мені захотілось якось вивести їх зі стану стресу хоча б на якийсь час. Я запропонувала Туристичному інформаційному центру влаштувати безкоштовні екскурсії по місту. Куди б ми могли запросити як дніпрян, так і гостей міста. І от на першу з таких до мене прийшло 13 харків?ян. Наприкінці екскурсії вони попросили влаштувати їм ще таку. І я зрозуміла — це дійсно людям потрібно і воно на часі. Адже так ти не тільки пізнаєш місто, а можеш на якийсь час відпочити від того, що відбувається», — додала Ірина Харченко. 

Сьогодні у Туристичному інформаційному центрі з нагоди Всесвітнього дня екскурсоводів привітали 9 гідів та гідес. Їм вручили подяки від ТІЦ  та сувеніри.

«Минулі роки стали випробуванням для сфери туризму через війну. Але попри все гіди підтримують міські ініціативи та втілюють у життя промоційні екскурсійні проєкти, до яких повертатимуться внутрішні та міжнародні туристи. Тож ми вдячні гідам та гідесам за те, що вони продовжують активно співпрацювати з нами, постійно пропонують гарні ініціативи, які ми потім втілюємо у життя, та розвивають туризм у нашому місті навіть попри війну», — прокоментувала начальниця Туристичного інформаційного центру Ольга Стасенко.

За матеріалами ДніпроTV.