Вплив місцевої влади на тарифну політику треба розширювати – пропозиціонер з Житомирщини Олександр Ракович

Ракович

Місцева влада має дуже мало важелів впливу на тарифну політику, вважає голова фракції партії «Пропозиція» у Житомирській міській раді Олександр Ракович, повідомляє "Горсовет". Тож повноваження громад в цій царині треба переглянути.

В структурі тарифів комунальних підприємств понад 80% – це енергоносії, тому вони залежать від зовнішніх факторів. Не дивлячись на те, що для споживачів тарифи подекуди зависокі, вони не дають можливості модернізувати підприємства, а часто просто є збитковими та не покривають навіть собівартість, констатує депутат.

Взимку ми бачили, як за день можна змінити тарифи, піднявши ціну на газ. Окрім тарифних бунтів, дещо залишилось за кадром: це абсолютна непрогнозованість тарифів навіть для місцевої влади та комунальних підприємств. За підвищенням ціни міста отримали мільйонні збитки комунальних підприємств, що залежать від енергоносіїв. І це при тому, що у зв’язку із пандемією бюджети громад змушені і так економити на всьому. Компенсацію різниці в тарифах поки що ніхто не побачив. До того ж, комунальники, зокрема тепловики, мають інший тягар – нараховані штрафні санкції за оплату газу за минулі роки. На місцевому рівні щось змінити та вплинути на тарифну політику практично неможливо», – зазначив пропозиціонер.

Олександр Ракович також нагадав, що партія «Пропозиція» послідовно виступає за повну передачу функцій з тарифоутворення на місцевий рівень. А врегулювати фінансові взаємини між центральною владою і громадами може Муніципальний кодекс, на ухваленні якого також наполягає політична сила.