Все більше дніпрян долучаються до програми озеленення (ФОТО)

F0A9F16D-DEC9-4A7B-A161-3C9CEE732D2C

14 жовтня в Дніпрі мешканці будинків з ОСББ, ЖБК та комунального житлового фонду в рамках міської комплексної програми з озеленення міста, яку ініціював міський голова Борис Філатов та декадника #Дніпро_квітучий долучилися до висадки дерев.

96A2EEB2-C106-4A51-843A-6DC9E029A7B5

«Ініціативи такого масштабу в місті вперше. Цього року ми плануємо залучити до озеленення мешканців міста і спільними зусиллями висадити 25 тисяч дерев та кущів. У програмі може брати участь кожен дніпрянин, а також організовані мешканці будинків з ОСББ, ЖБК, громадські активісти та громадський сектор. Ми робимо все, щоб місто оживало та озеленювалося. Це не разова акція, а вона носитеме системний характер і буде продовжена весною. Деякі мешканці, отримавши дерева від міської влади, потім вирішують докупити ще, щоб охопити більшу територію зеленими насадженнями. У нас на суботниках завжди багато активних містян. Наразі акція буде продовжуватися до тих пір, доки дозволить погода», - розповів спеціаліст по роботі з ОСББ, ЖБК та ОСН департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міської ради Влад Макарець.

56C4AF30-CF6D-4357-A8CA-1876D3EC5E7F

На вулиці Савченка у дворах будинків №№ 4 та 6 на місці старих кущів бузку висадили верби, сливи, абрикоси та сумах оленерогий. 

«Дякуємо міському голові Борису Філатову за те, що ініціював таку програму, і за те, що про нас пам’ятають і дослухаються до наших потреб. Нові дерева нам дуже потрібні, щоб двір став ще красивішим. У нас з’являється затишний простір для відпочинку», - розповіла голова правління ОСББ «Савченка, 6» Тетяна Канцибка. 

Місцева мешканка Ганна Лозумірська з ентузіазмом долучилася до висадки дерев.

7D23D518-EA48-49C2-869D-C9F7DCC26253

«Я роблю це для своїх внуків і правнуків. Дуже хочу, щоб двір був красивішим, і це також додає більше свіжого повітря». 

На вулиці Вознесенській, 25, де вже багато років не переймалися озелененням, також висадили дерева. 

«Ми почули про ініціативу Бориса Філатова і задоволені, що змогли взяти в ній участь. Нові дерева прикрашатимуть наше подвір’я, а також дозволять дихати більш свіжим повітрям. Нашому будинку понад 50 років, і торік ми обрізали чотири дерева, а цьогоріч натомість висадили 15», - розповіла голова правління ОСББ «Вознесенська, 25» Тамара Шилова. 

Сергій Карпенко долучився до доброустрою подвір’я і планує і надалі це робити: 

«Ми хочемо озеленити своє подвір’я, це буде корисно як нашим дітям, так і людям похилого віку. Це дуже гарно і корисно. У подвір’ї буде приємно знаходитися. Оскільки поряд магістралі – нові дерева нам допоможуть справлятися з їх шкідливим впливом». 

На проспекті Богдана Хмельницького у подвір'ї будинку 15 також висадили дерева.

BE89607A-4D0D-443A-BBAD-1B3901865365

«У нас подвір’я дуже зелене, і ми постійно слідкуємо за оновленням дерев, кущів та квітів. Ми дуже задоволені новими декоративними деревами, які за власний кошт ми не могли б собі дозволити. Наше подвір'я – це зона відпочинку для всіх мешканців будинку», - розповіла голова правління ОСББ «Б.Хмельницького,15» Людмила Білоконь. 

Валентина Овчаренко згадує, що лише останні роки почали приділяти таку увагу озелененню, і вона цим дуже задоволена: 

«Ми вдячні, що нам допомагають. Ми посадимо дерева і будемо за ними доглядати, щоб було гарно в нашому подвір’ї».

Клени висадили і на проспекті Богдана Хмельницького,24. 

«Ми також вирішили взяти участь у декаднику. Ми вдячні за саджанці. І надалі бажаємо брати участь у цій програмі по озелененню для нашого подвір’я та міста», - розповіла голова ЖБК «Столєтов, 24» Вікторія Литвяк. 

Місцева мешканка Катерина Вітвяк задоволена і вдячна:

«До висаджування долучилися усім подвір’ям, допомагали навіть діти. До цього територія була занедбаною, і тепер ми її облаштували й висадили дерева».

Клени та горобини з’явилися також на вулиці Великій Діївській, 22.

7DF04F76-DEE3-4B36-8400-060A6E9B3664

«Ми завжди беремо участь в усіх ініціативах міської влади. У нас активні члени кооперативу, які мають громадську позицію. Ми віримо в людей, які роблять конкретні справи для доброустрою нашого міста. Дякуємо міському голові Борису Філатову, що він нас не забуває і допомагає зробити наш дім і місто кращим», - розповів голова «ЖБК 429» Валентин Сліпченко. 

Голова Новокодацької райради Олег Денисенко додав, що сьогодні висаджуються дерева на багатоьох локаціях: 

«Озелення є дуже важливим, особливо для Новокодацького району, який є екологічно важким. Дерева – це легені. Люди підтримують та позитивно оцінюють подібні ініціативи».

Місцева мешканка Алла Бабинцева вважає, що дерев необхідно висаджувати якомога більше: «За весь час, що я живу в цьому районі, лише в останні роки почали висаджувати дерева. Я задоволена – це порятунок від пилу та шуму».

Десять кленів місцеві мешканці висадили в подвір’ї на вулиці Немировича-Данченка,44.

«Усі заявки, які подавали місцеві мешканці, виконані. Озеленення міста досить важливе для всіх. Щороку ми зрізаємо та омолоджуємо велику кількість дерев. Натомість їх необхідно чимось замінювати. На жаль, за останні 20 років дерев висаджувалося досить мало, але зараз бачимо все зміниться на краще», - розповів голова Самарської райради Юрій Федько. 

«Ми хочемо, щоб у нас було найзеленіше подвір’я. У нас тут неподалік станція, а клени виробляють багато кисню. Ми задоволені й вдячні міській раді за надані саджанці. Взагалі, завдяки підтримці Бориса Філатова та Юрія Федька нам вдалося багато чого зробити у нашому подвір’ї», - розповіла місцева мешканка Ярослава Поліщук. 

У місті під час декадника #Дніпро_квітучий співробітники Департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики, підпорядкованих КП, єдиної гарячої лінії для звернень громадян ДМР, а також слухачі УТВ, члени ОСББ і ЖСК висадять майже 800 дерев.

Нагадаємо, що в рамках комплексної програми з озеленення міста та декадника # Дніпро_квітучий у Дніпрі загалом планується висадити 25 тисяч дерев та кущів.