Всесвітній день боротьби зі СНІДом

img_7421

1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У Дніпрі працює міська комплексна програма. Кожен може безкоштовно протестуватися на інфекцію, а в разі її виявлення отримувати безкоштовну пожиттєву терапію. Зараз на обліку в міських медичних закладах понад 9 тис. ВІЛ-інфікованих.

Кожного дня до цього міського центру приходять люди, аби перевіритись на СНІД. У міжнародний день боротьби з цією хворобою ми теж зробили безкоштовний експрес-тест.

Процедура займає 20 хвилин і вона безболісна. А для тих хто боїться уколів – мають альтернативу.

Тест беруть зі слизової оболонки рота зранку на пустий шлунок. Достовірність такого дослідження – 99%.

Зараз на обліку в міських медичних закладах понад 9 тисяч ВІЛ-інфікованих. Лікарі кажуть, виявити хворобу можна у будь-якому віці. На їх пам’яті є випадки і у 4 і у 83 роки.

«Три роки тому назад йому було 83 роки. Чоловік, який був інфікований статевим шляхом після того, як померла його жінка, він до нас звернувся був обстежений і тест був позитивний. Він на сьогоднішній день приймає ліки, стан його задовільний», – каже лікарка-інфекціоністка Олена.


Наразі 97% інфікованих проходять безкоштовне лікування. Терапія складається із однієї таблетки, яку приймають раз на день. Вона блокує розвиток ВІЛ-інфекції. Через 3 місяці інфікована людина вже не може заразити іншу, але хворий все ж має приймати ліки все життя, інакше вірус прогресуватиме.

«В рамках програми “Здоров’я населення Дніпро”, були закладені кошти на заходи профілактики і виявлення ВІЛ інфекцій. Наразі ми закуповуємо за кошти міського бюджету, реактиви, реагенти, швидкі тести для виявлення, лікарські засоби для лікування інфекцій», – повідомила головна спеціалістка департаменту охорони здоров’я населення ДМР Тетяна Мартиненко.

За цей рік обстеження пройшли майже 75 тисяч містян. З них 1.5 % виявились ВІЛ-позитивними. Майже всі вони вже  лікуються та продовжують повноцінне життя.

За матеріалами ДніпроTV.