Як аномальна спека на Дніпропетровщині вплинула на сільське господарство

photo_2024-07-21_11-55-03-2

Друга декада липня на Дніпропетровщині виявилася аномально спекотною та сухою. Середня декадна температура сягнула 28-30°C, а максимальні значення повітря сягали 37-39°C. Поверхня ґрунту в такі дні розігрівалася до 64-71°C, повідомляє «Наше місто» з посиланням на Дніпропетровський регіональний центр з гідрометеорології.

Нічні температури трималися в межах 15-19°C. Середня температура ґрунту на глибині 10 см по області становила 31-34°C.

Опадів протягом декади практично не було, а їх кількість не перевищила 1-5 мм.

Відносна вологість повітря в середньому становила 43-50%. Проте, протягом 5-8 днів в окремих районах області в денні години вона опускалася до 30% і нижче.

Вітер був помірним до сильного, 8-11 м/с.

Вплив погоди на сільське господарство:

Спекотна та суха погода спричинила посилення повітряної та ґрунтової посухи.

Агрометеорологічні умови для розвитку та формування урожаю пізніх сільськогосподарських культур ускладнювалися через високі температури повітря, які збіглися з цвітінням соняшнику, формуванням качанів та наливом зерна кукурудзи.

Велика кількість днів з денними температурами вище 35°C негативно вплинула на запилення качанів кукурудзи, що може призвести до погіршення якості зерна та зменшення його урожаю.

Спека також негативно вплинула на ріст та розвиток городніх та овочевих культур.

На даний момент спостерігається цвітіння качана кукурудзи та масове цвітіння соняшнику.

У середньостиглих сортів яблунь, слив та груш триває достигання плодів, а у пізніх сортів – налив плодів та накопичення цукрів. Стан плодових дерев переважно добрий.

Господарства області активно збирають урожай озимих, ранніх ярих зернових, зернобобових, плодових та овочевих культур. Погодні умови для проведення польових робіт були задовільними.

Загалом, друга декада липня на Дніпропетровщині виявилася сприятливою для розвитку та збирання ранніх сільськогосподарських культур, але несприятливою для пізніх.