Як батькам-переселенцям оформити виплати на новонародженного

малыш младенец новорожденный1200

У Мінреінтеграції розповіли, як отримати допомогу при народженні дитини за таких умов. На гарячу лінію почастішали звернення переселенців, які на новому місці проживання стали батьками, повідомляє Gorsovet з посиланням на Дніпро TV.

Якщо ви - переселенець, перемістилися після 24 лютого 2022 року з населеного пункту в районі воєнних (бойових) дій, окупації, оточення й оформили довідку ВПО, то маєте повне право на таку саму довідку й для новонародженого малюка. На її основі подавайте заяву про виплату допомоги на проживання для своєї дитини, - пояснили в міністерстві.

Там нагадали, що розмір виплат на дитину становить 3 000 грн на місяць. Гроші можна отримати незалежно від того, чи працевлаштовані повнолітні члени сім’ї, чи є у родини будь-які доходи, депозити, рухоме або нерухоме майно.

Також українські діти, які втратили одного чи обох батьків через війну, можуть розраховувати на допомогу. Щомісячно вони можуть отримати 5000 грн. Заявки на таку допомогу приймаються до кінця листопада. Про це повідомили у Мінреінтеграції.

Перші виплати здійснюються протягом двох тижнів після ухвалення позитивного рішення по заявці за наявності банківських реквізитів заявників, - пояснили у відомстві.

Як оформити заявку:

1. заявка на допомогу заповнюється та подається онлайн на сайті

2. достатньо заповнити форму.  

Для отримання виплат потрібно зібрати та подати такі документи: 

  • відсканований документ, що посвідчує особу заявника-опікуна, а також дитини, яка має право на допомогу (сторінки з фото й персональними даними); 
  • відсканована копія свідоцтва про народження дитини; 
  • відскановане свідоцтво про смерть батьків/одного з батьків; 

У разі його відсутності:

  • відсканований документ, що підтверджує зникнення батьків; 
  • відсканований документ опікуна, що підтверджує встановлення опіки над дитиною. 

Якщо у вас не вистачає документів для подання заявки, ви маєте запитання або хочете уточнити деталі, звертайтесь за номером телефону: +38 (093) 213-76-96, Оксана Похода.