Як безпечно зберігати їжу під час вимкнень світла

1-18

Майже кожен дніпрянин викидав м’ясо, рибу та інші продути, які зіпсувались через спеку. Адже без світла холодильник просто не встигає замерзати. У таких умовах легко можна отруїтися навіть стравами, приготованими власноруч. Журналісти ДніпроTV зібрали лайфхаки, які допоможуть зберегти їжу в холодильнику.

На вулиці +40, у квартирі без кондиціонеру – майже так само. І через вимкнення світла по 6-7 годин, а інколи за добу більше 14, холодильник перетворюється на просто шафу для зберігання їжі. Продукти псуються дуже швидко. І тут важливо бути обережним, аби не отруїтися навіть своєю домашньою їжею.

З такою проблемою стикається майже кожен дніпрянин. У пані Ольги вимикають світло на 16 годин. Що готувати в таких умовах, аби не пропадало – жінка не знає: «Наперед не готуємо. Зараз в магазині вже є готова продукція тому інколи так і користуємось».

Найкраще за таких умов готувати холодні страви, радить шеф-кухар. Або купляти продукти з низьким ризиком псування – це сири, фрукти, овочі, консерви та крупи.

“Якщо взяти якусь крупу той самий булгур його можна відварити та зробити до нього, який гарнір відварити м’ясо так само можна це все заморозити. Якщо немає світла і є така заморожена страва її можна дуже легко розігріти на пательні”, – розповідає шеф-кухар Ілля Верещак.

Кухар демонструє літні страви, які кожен може приготувати. А ще вони довше зберігаються та вгамовують спрагу в спеку.

“Томатний гаспачо це страва з томатів та запечених перців. Вони запікаються та перебиваються в суміш, і вона зберігається в холодильнику. Літній суп з яловичиним язиком він більш рідкішій готується дуже просто туди надрізається яловичина, огірок, редис і заправляється заправкою. Якщо в нас такі проблеми зі світлом, готувати їх раніше та зберігати лайфхаком з замороженим льодом, якщо вимкнуть світло цей лід буде підтримувати дуже довго холодну температуру”.

До продуктів у таку спеку треба бути прискіпливими, аби вберегтися від отруєння. Перші симптоми можуть з’явитися через декілька годин після вживання поганої. Та в деяких випадках навіть через 2-3 дні.

“Нудота, діарея, рвота можливо, температура, може бути спазми, біль в животі. Коли ви тільки бачите симптоми отруєння – ви спочатку звертаєтесь до лікаря, і він вже буде дивитись, яка ступінь отруєння і що потрібно робити. Головне – пити більше води. Можна приймати сорбенти до того, як йти до лікаря”, – пояснює сімейна лікарка Інна.

Щотижня на Дніпропетровщині в середньому 150 людей звертаються до лікарів із симптомами гострих кишкових інфекцій.

“У червні поточного року у дошкільному навчальному закладі міста Жовті Води на гостру кишкову інфекції захворіло 3 дітей. І останній спалах сальмонельозу виник у місті Кривий Ріг, коли постраждало 4 осіб, а саме це 3 дітей і 1 доросла особа через вживання в їжу яєць курячих, придбаних на стихійному ринку, які були забруднені сальмонелою”, – розповідає головна спеціалістка управління Держпродспоживслужби області Маргарита Малишева.

Аби уберегтися від кишкових інфекцій, необхідно дотримуватися простих, але ефективних правил. Підтримувати чистоту, відокремлювати сиру їжу від готової. Та обов’язково слідкувати за свіжістю продуктів. 

Джерело: ДніпроТВ