Як діяти, якщо від військовослужбовця під час війни вимагають повернути кредит

«Семья героя»: Какая помощь оказывается военнослужащим и членам их семей в Днепре

Серед військовослужбовців багато тих, хто свого часу брали кредит. Що робити, якщо вчасно не встигли повернути борг? Як не сплачувати штрафні санкції та відсотки? На ці питання відповіла  директорка Кельменецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юлія Олійник, повідомляє Gorsovet з посиланням на ДніпроTV.

Згідно із законом «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей», на час воєнного стану та півроку після його закінчення заборонено стягувати заборгованість із захисників та турбувати їхніх родичів. Ця заборона стосується не тільки банків, але й усіх кредитних організацій: мікрозаймів, ломбардів, кредитних спілок, лізингових компаній.

Також військовослужбовці мають право на звільнення від сплати:

– відсотків за користування кредитом;

– штрафів, пені та страхових виплат.

Що треба робити, якщо вимагають погасити кредит?

Для цього потрібно надати банку або кредитній організації документи, які підтверджують, що захисник має право на пільги. Це можуть бути такі документи:

– військовий квиток зі службовими відмітками у відповідних розділах (окрім розділу «Зброя»);

– посвідчення учасника бойових дій;

– довідка про проходження військової служби за контрактом, яку можна отримати безпосередньо у військовій частині (форма 5);

– для резервістів – витяг із наказу або довідка про зарахування до військової частини, обидва документа можна отримати в своїй військовій частині;

–  посвідчення інваліда війни;

Для членів сімей військовослужбовців, які загинули чи померли, таким документом може бути посвідчення члена сім’ї загиблого.

Для захисників, які перебувають у полоні, чи тих, хто вважається зниклим безвісти; для їх сімей це має бути інформація, надана Національним інформаційне бюро. Воно займається збором інформації про військовополонених, хворих і зниклих безвісти осіб.

Після того, як пільгу підтвердять, кредитор має перерахувати суму кредиту з урахуванням того, що деякий час відсотки нараховувалися незаконно. Актуальну суму мають повідомити будь-яким способом.

Всі кошти, які військовослужбовець сплатив за користування кредитом (відсотки, штрафи та пеня) – підлягають обов’язковому поверненню. У разі, якщо втратили належність до пільговиків, то повинні повідомити про це кредитодавця протягом 30 календарних днів.

Якщо кредитори і далі набридають, потрібно написати скаргу на ім’я керівника такої установи з переліком порушень. Якщо це не допомогло, то варто звернутися до Національного банку України за тел. 0 800 505 240 або +380 44 298 65 55 (пн–чт 9:00 – 18:00, пт 9:00–16:45).

Раніше ми повідомляли, Вже у середу-четвер в Україні буде сніг: прогноз синоптика

У Дніпрі два трамваї скортять свій рух