Як можна долучитися до підписання петиції щодо повернення громадянства голові штабу тероборони Дніпра Корбану

корбан

Опублікована на сайті президента України петиція про повернення громадянства голові штабу тероборони Дніпра Геннадію Корбану стрімко набирає голоси. Станом на день суботи, 20 серпня, її підписали понад 16 тисяч українців, повідомляє Gorsovet.

Президента просять переглянути та скасувати указ про припинення громадянства України Геннадія Корбана. 12 серпня на сайті голови країни було зареєстровано петицію "Про перегляд помилкового рішення та скасування Указу Президента України №502/2022 від 18 липня 2022 року в частині припинення громадянства України Корбана Геннадія Олеговича" №22/158884-еп.

Автор петиції правозахисник Андрій Магера у тексті наголосив, що припинення у Геннадія Корбана громадянства України "завдає істотного удару по авторитету нашої держави як правової та європейської, а в умовах війни - по обороноздатності Дніпра як одного з ключових центрів опору російській агресії", адже його внесок "у справу захисту України зараз, як й у 2014 році, - вагомий та беззаперечний".

Зокрема автор посилається на Конвенцію про статус апатридів 1954 року, Конвенцію про скорочення безгромадянства 1961 року, Європейську конвенцію про громадянство 1997 року, що стали частиною національного законодавства України та апелює до того, що Україна як держава взяла на себе жорсткі міжнародні зобов’язання щодо уникнення випадків безгромадянства.

Підписати петицію можна тут. 

Раніше ми публікували покрокову інструкцію, як підписати петицію, аби підтримати Геннадія Корбана.