Як під час війни працює перший в Україні сучасний Алергологічний центр у Дніпрі

maxresdefault (79)

Від діагностики до одужання. У Дніпрі вже 5 років працює сучасний Алергологічний центр. В медичній установі надають комплексну допомогу хворим на алергію, астму. Гордість закладу – лабораторія молекулярної алергології, створена за зразком віденської.

Сергій третій тиждень лікується у регіональному Алергологічному центрі. Сам родом із Київщини. На фронті воює з 25 лютого.

«В мене віддишка, кровотечі, проблеми зі шлунком. Мене спочатку відправили одну лікарню, потім сюди, оскільки тут більш досвідчені лікарі й насправді воно так є».

А от у сусіда по палаті алергій ніколи не було. Утім, після тривалого перебування на фронті з’явилися симптоми.

«Раніше в мене не було алергій, а зараз виявили на полинь. Наскільки відомо що часто люди приїжджають із Заходу України тут проявляється алергія на полинь, ну, таке я не одноразово чув. Я не експерт, але мені полегшало за ці три тижні все дуже добре, будемо повертатися воювати», – розповідає військовослужбовець Андрій.

Багато пацієнтів, які зараз вже повернулися на передову продовжують дякувати лікарям медичного закладу.

«Я дякую що я потрапив саме в цю лікарню, саме до Євгенії Михайлівни. Мене одразу оглянули, назначили лікування. Часто буває таке що в медичному закладі лікування поставили на поток. Лікар вислуховує, виписує якісь ліки і все, дивиться, вийде чи не вийде. А тут вислухали, назначили повний курс, я одразу відчув про себе турботу, турботу професійну, лікарську», – каже бригадний генерал, начальник штабу командування Сил Територіальної оборони ЗСУ Володимир Шведюк.

Регіональний Алергологічний центр Дніпра працює вже п’ять років. 17 квітня 2018 року медичний заклад вперше відчинив свої двері пацієнтам. Обслуговують тут і дітей, і дорослих з Дніпра та області. Тут медики проводять амбулаторні прийоми, є стаціонарне відділення і реанімація для важкохворих.

«Це лабораторія дуже сучасна, де ми робимо аналіз на 302 алергенна одночасно і ми визначаємо причина значущі не алерген, а молекул і коли ми почали це виявляти ми почали отримувати зовсім інші результати», – розповідає заслужена лікарка України, професорка, ДМН, голова ради експертів МОЗ Євгенія Дитятковська.

Центр обладнаний сучасною медичною апаратурою, аналогічна є у віденській лабораторії. Вона дозволяє дуже швидко визначитися з діагнозом.

Тут безкоштовно проводять аналізи та лікування двом пільговим категоріям: військовим та дітям. Ще до повномасштабного вторгнення лікарі алергологічного центру їздили на передову до захисників і допомагали з подоланням захворювань.

У центрі цілодобово чергують  два алергологи, які в разі необхідності нададуть першу допомогу і дорослим пацієнтам, і дітям. 

Центр щороку оновлюють, він стає сучаснішим та зручнішим і для медиків, і для пацієнтів, аби шлях до одужання кожного був комфортним. 

 

Джерело: ДніпроТВ.