Як правильно закрити ФОП в Україні
У департаменті правового забезпечення Дніпровської міськради розповіли про алгоритм дій при закритті ФОП. Щоб процес пройшов гладко, важливо знати всі нюанси та кроки, які потрібно зробити, повідомляє «Наше Місто».
Покрокова інструкція:
- Подайте заяву про припинення підприємницької діяльності. Це можна зробити онлайн через портал Дія або особисто звернувшись до державного реєстратора.
- Закрийте всі свої банківські рахунки, відкриті для ведення підприємницької діяльності. Перелік рахунків можна перевірити в Електронному кабінеті платника податків.
- Сформуйте виписку про рух коштів по всіх рахунках з дати можливої податкової перевірки до дня офіційного закриття ФОП.
Пройдіть документальну позапланову перевірку в податковій службі. Це може бути як планова, так і ініційована вами самостійно. - Отримайте акт про результати перевірки. Якщо все гаразд, податкова зніме вас з обліку як платника податків.
Важливо:
- Подача заяви про припинення діяльності не знімає з вас зобов’язань, які виникли у зв’язку з веденням ФОП. Тому перед закриттям ФОП рекомендується погасити всі борги та податки.
- Термін давності для проведення податкової перевірки тимчасово призупинений через карантин та воєнний стан.
- Зберігайте всі документи, пов’язані з вашою підприємницькою діяльністю, навіть після закриття ФОП. Вони можуть знадобитися вам у майбутньому.
- Ви можете самостійно ініціювати проведення податкової перевірки, якщо хочете якомога швидше знятися з обліку.
Детальніше про процес закриття ФОП можна дізнатися на сайтах:
- Державної податкової служби України
- Портал Дія
Пам’ятайте: чітко дотримуючись інструкцій та рекомендацій, ви зможете без проблем закрити свій ФОП.
За матеріалами Наше Місто.