Як у Дніпрі дотримуються чистоти навколо житлових будинків та торговельних точок

o_1hvet9e14h1jo3jh95jtdvd03c

Лариса Біла — голова ОСББ «ГЕРОЇВ 23» у Дніпрі. Зрання вона косила траву навколо будинку.

«Взяла косарку та у вільний час прибираю від небажаної рослинності. Це ж наш будинок, треба дотримуватися чистоти. Щоб було красиво навколо всього дому, треба тиждень, бо територія велика – аж 14 під’їздів», — розповіла пані Лариса.

Комфортне середовище — відповідальність самих співвласників об'єднань.

«За правилами, відведену територію будинку прибирають ОСББ чи представники підприємства, що орендує приміщення у цьому будинку й має частину прилеглої території», — прокоментував Владислав Макарець, начальник організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міськради.

Існують правила утримання зелених насаджень на території міста. Тобто є регламентована висота: декоративні газони – 5 см, звичайні (переважна більшість по місту) – 10-15 см.

Дотримуються чистоти й власники торговельних точок.

«Приклад — територія по вул. Панікахи. Ми виявили непокошену траву, звернулись до адміністрації магазину. Вони одразу все покосили. Якщо власник не косить траву, не прибирає прилеглу територію, ба більше, не реагує на зауваження від інспекції з питань благоустрою — надається припис. Дається декілька днів на усунення. Якщо не покосили чи не прибрали, складаємо протокол. Далі питання виноситься на адмінкомісію міської ради Дніпра.  Там вирішують суму штрафу: від 850 до 1700 грн», — прокоментував В’ячеслав Котузяк, головний спеціаліст відділу контролю благоустрою інспекції з питань благоустрою Дніпровської міськради.

До нагадувань інспекції дніпряни дослухаються — цього року вона надала 81 припис і склала усього 12 протоколів.